Uroda w 2012 roku

Niektóre zabiegi, które będą modne w tym roku według amerykańskich i brytyjskich dziennikarek zajmujących się urodą, to prawdziwe zaskoczenie. Nie bądź w tyle, orientuj się!

Białe zęby

Powinny być białe jak perełki, zdrowe i równe. W osiągnięciu jasnego odcienia pomogą Ci pasty i preparaty wybielające, które można kupić w aptekach. Działają mniej agresywnie niż zabiegi u stomatologa. Zaopatrz się także w dobrą szczoteczkę elektryczną, która pomoże w dotarciu w najgłębsze zakamarki i wspomoże walkę z kamieniem nazębnym. Regularne dbanie o zęby to inwestycja w przyszłość.

Podkład lekki jak mgiełka

W tym roku cera ma być idealnie gładka, o równym kolorycie. Jeśli natura poskąpiła Ci jednej albo obydwu z tych cech, nic nie szkodzi. Zbliżony efekt osiągniesz stosując odpowiednio dopasowane podkłady. Sprawdź kosmetyczne nowości - producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych konsystencji i składników.

Terapia słońcem

Słońce ma czarny PR. A przecież promienie UV potrzebne są naszemu organizmowi do produkcji witaminy D, koniecznej dla zdrowia. Alternatywą dla naturalnego słońca są specjalne lampy i kabiny emitujące światło. Godzina przed takim urządzeniem to jak 20 minut na prawdziwym słońcu w lipcowy dzień. Sesje bezpiecznego słońca mają wpływ na poprawę metabolizmu i dobry nastrój.

Owoc cupuacu

To właśnie nim powinnaś się zajadać w 2012 roku. Naukowcy brazylijscy udowodnili, że ma on bardzo dużo antyutleniaczy i witamin, a jego wpływ na naszą skórę i organizm jest bardziej niż zbawienny. Można go stosować także miejscowo - nałożony jako maseczka działa na skórę nawilżająco i przeciwzapalnie.

Lakiery do paznokci

Według danych sprzedażowych, lakiery cieszą się większą popularnością niż błyszczyki. W 2012 roku paznokcie muszą być pomalowane - wciąż modne są szarości i beże, a także słodkie pastelowe kolory - niebieski, różowy i żółty.

Botoks odchodzi w przeszłość

Nastrzykiwanie się botoksem jest w tym roku niemodne. Nieruchome czoło zdradza, że coś przy nim kombinowałaś. Zamiast zastrzyków, receptą na całe zło jest aktualnie laser. Poradzi sobie ze zmarszczkami, trądzikiem i rozszerzonymi naczynkami.

Balet na fitnessie

Najmodniejszą formą ruchu będzie w najbliższych miesiącach połączenie baletu z Pilates i fitnessem. Na tak skonstruowanych zajęciach wzmocnisz mięśnie, wypracujesz kondycję i wysmuklisz ciało. Jeśli to Cię nie przekonuje, to dodajemy, że inspirowane baletem ćwiczenia pozwalają na spalenie 700 kalorii za jednym razem.

Masaż w pionie i poziomie

Odkryciem 2012 roku jest stwierdzenie, że masaż twarzy okrężnymi ruchami przyczynia się do rozciągania skóry, co z kolei przyspiesza jej starzenie się. Aby masaż miał pozytywny wpływ na młodość, należy go wykonywać w kierunkach, w których są ułożone włókna kolagenowe, czyli w pionie i poziomie. Pamiętaj o tym, zmywając makijaż i wcierając kremy.

Stretching doceniony

Rozciąganie się ma wiele zalet. W 2012 roku musisz wypróbować, ile zyskasz przeciągając się i uprawiając stretching. Przede wszystkim, rozciąganie pozwala poprawić postawę. Zwalcza bóle szyi, głowy i barków. Pomaga też wydłużyć ciało i nogi, a także podnieść biust. Rozciąganie, zdaniem naukowców, poprawia krążenie narządów płciowych i ma pozytywny wpływ na przeżywanie orgazmu.

Herbata kombucha

Najmodniejszy w 2012 roku napój. Powstaje w wyniku sfermentowania herbaty po dodaniu do niej kombuchy (grzybów i bakterii żyjących ze sobą w symbiozie). Pita regularnie pomaga łagodzić PMS, przyspiesza metabolizm, zapobiega wypadaniu włosów.

Głęboki oddech

W 2012 roku musisz się nauczyć porządnie oddychać - głęboko, płynnie, bez przetrzymywania powietrza w płucach. Pozwoli to na szybki relaks i dotlenienie ciała.

Więcej o: