Uroda - sztuczna, czy naturalna?

Chciałabyś wyglądać pięknie, ale naturalnie? Do tego potrzebna będzie siła woli - być może dzięki żarliwym błaganiom, osiągniesz efekt, jak Katarzyna Figura, która rozmiar swojego biustu wyprosiła. Możesz także wesprzeć się techniką. Okazuje się, że sztuczność nie jest już szczytem obciachu.

Włosy długie, gęste, jedwabiste

Nikt już nie udaje, że włosy z dnia na dzień mogą się cudownie zagęścić i wydłużyć. Oficjalną ambasadorką dosztukowywanych włosów jest w Polsce piosenkarka Justyna Steczkowska. Doklejane włosy dają natychmiastowy efekt, a stosowane metody są coraz bardziej nowoczesne. Gdy nie masz cierpliwości na zapuszczanie, możesz zdecydować się na doklejanie - efekt, w zależności od tempa wzrostu włosów, utrzyma się nawet trzy miesiące. Dla osób, które nie wyobrażają sobie życia z "obcym elementem" na głowie, nie jest to metoda wskazana. Jak każdy zabieg, który wymaga powtarzania, może Ci grozić atak odrostu, czyli zaniedbanie momentu, w którym doczepione włosy należy ponownie umiejscowić bliżej skóry. Jeśli widzisz jakąś gwiazdę, która ma podejrzanie gęste włosy, istnieje 90 procent szans, że są dosztukowane.

Rzęsy gęste i długie

Przedłużanie rzęs jest już tak popularne, że rzadkością jest widok kobiety o naturalnej długości rzęs. Zagęszczenie zagęszczenia włosków na powiekach widoczne jest zwłaszcza w trakcie wsiadania do samolotu pełnego rodaków udających się na wakacyjny wypoczynek. Co ciekawe, większość kobiet natychmiast wyczuwa fałsz, przy czym mężczyźni dają się nabrać na "naturalne piękno". Żeby efekt doklejanych rzęs był dobry, nie możesz dać się ponieść chęci przesadzenia. Nie wybieraj najdłuższych włosków, i dbaj o to, żeby uzupełniać je w wyznaczonym terminie. Powykręcane włoski na granicy odklejenia wyglądają żałośnie.

Paznokcie w kształcie migdałków

Przerażające tipsy o prostokątnym kształcie to pieśń przeszłości. Jeśli Twoje ostatnie wspomnienie dotyczące akryli to szpony ozdobione dżetami, to spieszymy donieść, że w tej dziedzinie doszło do dużej zmiany. Projektanci lansują paznokcie o migdałowym kształcie. W przypadku naturalnej płytki taki efekt jest ciężki do uzyskania, bo spiłowany kształt sprawia, że paznokieć wystawiony jest na większe przeciążenia i łatwiej się łamie. Wsparcie techniki i masy plastycznej ma więc tutaj znaczenie kluczowe. Migdałki rządzą, bo wyglądają modnie i naturalnie, nie wywołują także złych skojarzeń.

Opalenizna złotem lśniąca

Zapanowała moda na bladość. Stale obecna opalenizna wzbudza spore podejrzenia, że jest z solarium albo tubki. Przy ostrym zimowym świetle złociste brązy wypadają gorzej niż biel skóry podkreślona różowymi policzkami. Jeśli opalenizna jest naturalna, a jej obecność usprawiedliwiona - bo właśnie wróciłaś z pobytu w ciepłym kraju, to jej i Twój wygląd jest w trendach, bo naturalny i zdrowy. Opalenizna na Katie Price nigdy nie wyglądała dobrze i to się raczej nie zmieni.

Idealne zęby

Kogo stać, ten może pozwolić sobie na prawdziwą rewolucję w uzębieniu. Aparat ortodontyczny to niestety prostowanie rozłożone na lata. Ekstremalna metamorfoza to użycie implantów, mniej radykalna - założenie na zdrowe, proste zęby licówek. Efekt jest szybki, ale niestety drogi. W Japonii coraz modniejsze są zęby dalekie od perfekcji - takie jak np. ma Kirsten Dunst czy Kate Moss - trochę krzywe i szpiczaste.

Pierś jędrna i pełna

Żeby powiększyć i ujędrnić biust, wcale nie trzeba się uciekać do operacyjnego umieszczania w nim implantów. W gabinecie medycyny estetycznej można zbliżony efekt uzyskać serią zabiegów wstrzyknięcia specjalnego płynu. Nie ma w tym wypadku mowy o sztucznym efekcie i bliznach. Zabieg ma dwa zasadnicze minusy - jest dosyć drogi, a efekt utrzymuje się około dwóch lat.

Więcej o: