Pedicure krok po kroku

Piękne i zadbane stopy są niezwykle seksowne. Muszą być zawsze zadbane. Dlatego musisz poświęcić im nieco uwagi. Pedicure raz w miesiącu, raz w tygodniu peeling, a codziennie porządne natłuszczanie kremem - stopy na pewno Ci się odwdzięczą!

Pożegnaj "stary" lakier

Pedicure zaczynamy od zmycia z paznokci starego lakieru (używaj zmywacza bezacetonowego, który nie wysusza płytki tak, jak tradycyjny).

Stopy w kąpieli

Następnie przygotowujemy miseczkę ciepłej wody z solą, mydłem lub płynem do kąpieli. Należy w niej wymoczyć stopy, dzięki czemu naskórek zostanie zmiękczony. Dla uprzyjemnienia całego rytuału możesz dodać do wody kilka kropel ulubionego olejku aromaterapeutycznego.

Peeling

Kolejnym etapem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Do tego posłuży Ci specjalny peeling do stóp (do kupienia w drogerii). Usunie martwe komórki naskórka, pobudzi mikrokrążenie oraz zapobiegnie tworzeniu się stwardnień i zrogowaceń. Peeling może nie poradzić sobie ze zgrubieniami na piętach, dlatego do ich wygładzenia użyj tarki lub pumeksu (pamiętaj, o konieczności jego częstej wymiany).

Zobacz wideo

Krótkie paznokcie to podstawa

Kolejnym krokiem idealnego pedicuru jest usuwanie skórek. Przyda Ci się preparat zmiękczający, którego używasz wykonując manicure. Posmaruj nim skórki otaczające płytkę i po kilku minutach odsuń patyczkiem. Czas na skracanie paznokci. Absolutnie nigdy nie zaokrąglaj ich po bokach, gdyż grozi to wrastaniem płytki w skórę. Używaj ostrych nożyczek (tępe powodują rozdwajanie płytki) i szklanych pilników. Na koniec wygładź paznokieć za pomocą specjalnej polerki.

Regenerujący masaż

Po wykonaniu powyższych czynności wetrzyj w stopy bogaty krem nawilżająco-regenerujący, wykonując jednocześnie delikatny masaż. Jeśli masz tendencję do zgrubień i pękania skóry na piętach, stosuj odpowiednie specyfiki, np. krem z woskiem pszczelim, Acerin lub krem na pękające pięty,

Feeria barw

Na koniec pomaluj paznokcie. Dla wygody możesz użyć tzw. separatorów, które oddzielą od siebie palce i będziesz mogła swobodnie pomalować paznokcie, bez ryzyka rozmazania lakieru. Zamiast kupować specjalne akcesoria, zastosuj zwinięte w ruloniki chusteczki higieniczne.

Więcej o: