Medycyna estetyczna: ThermoPeel na przebarwienia, zmarszczki i rozstępy

Mikrokryształy złuszczające naskórek, regenerujący diodowy laser, bipolarna fala radiowa stymulująca odnowę kolagenu i próżniowy masaż - to wszystko, a nawet więcej oddziałuje na skórę twojej twarzy za sprawą jednego, prostego urządzenia. Sprawdziłyśmy, czy zabieg rzeczywiście przynosi tak spektakularne efekty.

Kilka zabiegów w jednym

W metodzie ThermoPeel mieści się aż pięć różnych technologii. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu lekarz wykonuje nieinwazyjny, ale i niezbyt przyjemny, zabieg złuszczający przy zastosowaniu mikrokryształów tlenku glinu. Zmieszane z powietrzem cząsteczki uderzają w powierzchnię skóry i zostają natychmiast zasysane z powrotem do urządzenia, razem z martwymi cząstkami naskórka.

Następnie pobudza się komórki poprzez bio-stymulację laserową, która przede wszystkim pobudza produkcję kolagenu oddziałując na fibroblasty, ale też przyspiesza procesy gojenia. W urządzeniu znajduje się także pompka, którą wykonuje się masaż próżniowy. Ma on za zadanie uregulować przepływ limfy. Przemieszcza jej depozyty między komórkami i podwyższa aktywność komórkową. Fałdka skóry (zabieg może być wykonywany na twarzy, ale też na częściach ciała pokrytych rozstępami), jest zasysana przez urządzenie i masowana przez dwie pracujące rolki.

Dla osób mających głębokie zmarszczki, przeznaczona jest bipolarna głowica, która oddziałuje na skórę falami radiowymi. Skóra ponownie zasysana jest do rękojeści i miejscowo stymulowana energią skierowaną do jej głębszych warstw. Dzięki temu, że generuje w ten sposób ciepło, pozwala na natychmiastową regenerację włókien kolagenowych.

Na koniec stosowana jest elektroporacja, która tworzy jonowe kanały skórne, przez które wnikają składniki aktywne zawarte w specjalnym serum.

Dla kogo?

Zabieg sprawdzi się u osób zmagających się ze zmarszczkami i przebarwieniami. W przypadku głębokich blizn potrądzikowych, bruzd lub blizn, ThermoPeel również przyniesie efekt, ale konieczne będzie powtórzenie zabiegu, nawet do 10 razy. Metoda polecana jest osobom, u których występują zrogowacenia skóry, albo jej zwiotczenie.

Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do zabiegu, ale warto skonsultować się z lekarzem w przypadku ropnych wyprysków, łuszczycy lub chorób bakteryjnych skóry.

Zabieg jest bezbolesny, a momentami nawet relaksujący. Jedynie złuszczanie skóry powoduje lekki dyskomfort. Zdecydowanie ThermoPeel polecamy jako alternatywę dla osób, które unikają wypełniaczy i chirurgicznych interwencji w obawie przed bólem czy długotrwałą rekonwalescencją.

Rezultaty i pielęgnacja w domu

Dzięki kumulacji pięciu technologii, część efektów widoczna jest natychmiast po zabiegu. Podczas badania okazało się, że mam naczyniową skórę na policzkach, dlatego terapię ograniczono przede wszystkim do czoła. Zmarszczki mimiczne rzeczywiście zostały zredukowane, ale kilka głębszych wymaga powtórnej wizyty.

Dzięki peelingowi cera jest miękka i gładka, dlatego wygląda na młodszą. Kolejne sesje dodatkowo oczyszczą skórę i sprawią, że cykl wymiany naskórkowej samoistnie się zrównoważy.

Osoby, które skorzystały z ThermoPeel, jako metody na likwidację rozstępów, podkreślają, że skóra pozostaje napięta i gładka przez długi czas. Dodatkowo zmniejszeniu ulega także cellulit oraz tkanka tłuszczowa.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ale lepiej nie planować go bezpośrednio przed ważnym wyjściem. Skóra jest lekko zaczerwieniona i w moim przypadku była nadwrażliwa jeszcze dzień po zabiegu. Specjaliści zalecają więc stosowanie dodatkowych kremów normalizujących cerę i wzmacniających efekty uzyskane dzięki specjalistycznej aparaturze.

Cena:

550 zł - jeden zabieg na twarz i szyję

Skin Clinic Sp. z o.o.

Ul. Stawki 4b

Warszawa

tel. 22 424 46 46, 22 635 43 53

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Zobacz wideo
Więcej o: