Medycyna estetyczna: Body Jet Evo, czyli wodna liposukcja

Odsysanie tłuszczu przy pomocy zwykłej wody jest teraz także możliwe w Polsce. Na warszawskim Powiślu, w klinice urody możemy poddać się zabiegowi z wykorzystaniem najnowocześniejszego urządzenia - Body Jet Evo. To dzięki niemu zabieg jest bezinwazyjny i nie wiąże się ryzykiem związanym z przemieszczeniem się tkanki tłuszczowej oraz powstaniem nieregularnych fałd.

Modernizacje

Zabiegi z użyciem sprzętu Body-Jet wykonywane są już od kilku lat, wykorzystując naturalną siłę roztworu wodnego, który dosłownie wypłukuje zbędną tkankę tłuszczową. Metoda umożliwia także wykorzystanie usuniętej tkanki jako wypełniacza, np. do powiększenia biustu, albo modelowania ubytków po mastektomii, czy wypadkach.

Sprzęt został jednak dodatkowo unowocześniony, tak by dostosować intensywność działania związków wody do potrzeb pacjentów. Tak powstało Body Jet Evo, gwarantujące bezbolesne i efektywne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w krótkim czasie.

Fenomen H20

Wodna liposukcja, to dobre wyjście dla osób, które borykają się z tłuszczem zlokalizowanym w miejscach trudnych do poprawienia tradycyjnymi metodami, np. w obrębie talii lub ud. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wymaga hospitalizacji, a pacjent już po kilku dniach może wrócić do codziennych obowiązków. Samo odsysanie trwa krócej niż w przypadku operacji, a pacjent może uczestniczyć w zabiegu i konsultować z lekarzem jego przebieg.

Największą zaletą metody jest to, że skoncentrowany strumień wodnego roztworu wprowadza się za pomocą specjalnego wenflonu do tkanki tłuszczowej. Substancja stymuluje przemieszczanie się tłuszczu bez ryzyka naruszenia naczyń krwionośnych i nerwów, jak miało to miejsce w przypadku klasycznej, chirurgicznej liposukcji. Naukowcy są także przekonani, że urządzenie jest najlepszym na świecie sprzętem do pozyskiwania komórek macierzystych, pomagających w regeneracji tkanek.

Dla kogo?

Metoda nie może być sposobem na rozległą otyłość. To raczej sposób na pozbycie się kilku dodatkowych centymetrów na brzuchu po ciąży, lub na uporczywie powracające boczki. Jeśli zdecydujemy się jednocześnie na przeniesienie tłuszczu w inne miejsce, na przykład do piersi, oba zabiegi wykonuje się jednocześnie. Ostateczny efekt takiego wypełnienia widoczny jest dopiero po ok. 6 miesiącach. Dopiero po upływie tego czasu można mieć pewność, że tłuszcz się nie wchłonął, a piersi nie straciły nadanego im przez lekarza kształtu.

Body Jet Evo może być używany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza, a przed zabiegiem ma on obowiązek zlecić pacjentce wykonanie kompletu kontrolnych badań. Choć zabieg niesie nikłe ryzyko naruszenia innych tkanek, konieczne są ponowne wizyty u specjalisty w celu upewnienia się, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Od kilku do kilkunastu dni należy także nosić specjalne uciskowe ubranie.

Jak przekonuje dr Robert Chmielewski, założyciel R Clinic, w której jest najnowocześniejsze urządzenie Body-Jet Evo, w niedalekiej przyszłości dostępne będą kolejne nakładki i akcesoria zwiększające jego funkcjonalność. Będzie wtedy możliwe wykorzystanie sprzętu w innych dziedzinach medycyny, takich jak dermatologia, ortopedia i chirurgia.

Rclinic Ul. Topiel12 Warszawa www.rclinic.pl

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: