Medycyna estetyczna: Happy Lift, czyli rozpuszczalne nici do liftingu twarzy

Z zazdrością patrzymy na gwiazdy, które wydają się nie starzeć i także marzymy o liftingu. Oczywiście jest jednak mnóstwo ?ale? - zaczynając od kosztów (ceny sięgają kilkunastu tysięcy), poprzez długi i bolesny okres rekonwalescencji, aż po konieczność powtórzenia zabiegu po kilku latach. W Polsce dostępne są już jednak nowoczesne zabiegi liftingujące, wykonywane za pomocą nici Happy Lift. Zobaczcie, co odróżnia je od tradycyjnej operacji.

Czym są nici chirurgiczne?

Starzejąca się skóra staje się wiotka i szara, a kontur twarzy coraz mniej wyraźny. Rozwiązaniem tych problemów mają być właśnie nici Promoitalia Happy Lift Revitalizing. Stworzone z materiału, którego używają chirurdzy na całym świecie podczas wszelkich operacji, wchłanialne nici, podtrzymają skórę od wewnątrz. Nici, opracowane przez Ciro Accardo, włoskiego specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej, mają mikroskopijne haczyki. Nici wprowadza się pod skórę, za pomocą bezinwazyjnego i niemal bezbolesnego zabiegu. Nie wymaga on nacięć, więc nie pozostawia blizn, ale efekty są porównywalne z tymi po liftingu chirurgicznym.

Haczyki pozostają złożone, aż do momentu całkowitego wprowadzenia nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł lub kaniul. Otwierają się dopiero po pociągnięciu przez lekarza fragmentu igły, kiedy nić znajduje się na właściwej pozycji. W ten sposób nić zaczyna działać jak rusztowanie - podtrzymuje zwiotczałe tkanki i pracuje jak napinający mięsień oraz "uczy" skórę jędrności i właściwego napięcia.

Co ciekawe, po około roku nici samoistnie się rozpuszczają (tak jak te stosowane przy innych operacjach), ale efekt liftingu pozostaje widoczny nawet przez pięć lat. Poza tym autor metody zapewnia, że cera nabiera ładniejszych kolorów i wyraźnie zmienia się jej tekstura. To zasługa syntezy kolagenu gromadzącego się po zabiegu wokół nici.

Wybór nici

Obecnie lekarze stosują kilka rodzajów nici, z których każda przeznaczona jest do innego rodzaju zabiegu. Happy Lift jest bowiem metodą służącą nie tylko do walki z oznakami starzenia. Nici proponuje się także młodszym, nawet osiemnastoletnim pacjentkom, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych. Lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb metodę i układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać wymarzony kształt twarzy.

Dr Accardo przewidział jednak, że lekarz wykonujący zabieg może popełnić błąd i nici nie dadzą pożądanego efektu. Inaczej niż w przypadku liftingu chirurgicznego, ten defekt można bez problemu naprawić. Chirurg proponuje specjalny medyczny masaż, dzięki któremu możliwe jest modelowanie twarzy i nadanie jej nowych kształtów. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku kości policzkowych, dla których nici mają podwójne działanie - liftingujące i wypełniające.

Oczekiwania i efekty

Pacjentki, które decydują się na lifting oczekują wygładzenia skóry, ale bez efektu maski. Zabieg Happy Lift daje naturalny i długotrwały efekt, ale dla wielu pacjentek może okazać się zbyt delikatny. Wtedy dr Accardo zaleca połączenie tej metody z zabiegami wypełniania zmarszczek, transplantacją tkanki tłuszczowej oraz użyciem lasera frakcyjnego. Ten ostatni element wymaga jednak wcześniejszego zaplanowania - laser może negatywnie wpłynąć na kształt nici, a co za tym idzie na kształt twarzy. Zabiegi z jego użyciem powinny być więc wykonane przed Happy Liftem lub minimum rok po jego przeprowadzeniu (dopiero wtedy, gdy nici się rozpuszczą).

Jednak nawet po wykonaniu Happy Lift bez dodatkowych ulepszeń, efekty są zaskakujące. Samo wprowadzenie nici zajmuje około 20 - 40 minut. Bezpośrednio po ich umieszczeniu w tkance podskórnej widoczne jest podniesienie i napięcie skóry, ale jej stan systematycznie poprawia się przez najbliższe sześć miesięcy.

Zabieg nie wymaga szczególnej rekonwalescencji - już następnego dnia możemy wrócić do swoich obowiązków. Pacjenci mogą jednak odczuwać dyskomfort mimiczny jeszcze przez dwa tygodnie po wykonaniu Happy Lift. Może to nawet utrudniać uśmiechanie się, a zdarza się też, że skóra swędzi i sinieje. Lekarze odradzają także intensywne masaże twarzy, spanie na niej oraz wszelkie pocieranie i zbyt intensywną mimikę, bo mogłoby to spowodować przemieszczenie się nici. Choć po zabiegu możemy wrócić do pracy, to przez pięć dni warto dać skórze odpocząć. Unikamy długich rozmów, golenia, skrobania i peelingów. Minimum po 21 dniach skóra powinna osiągnąć optymalny stopień naprężenia.

Zabieg mogą wykonywać jedynie specjalnie przeszkoleni lekarze, a wszystko odbywa się w gabinecie lekarskim lub szpitalu. Choć nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, zabieg powinien być oczywiście poprzedzony szczegółowym wywiadem na temat zdrowia pacjenta. Konieczne jest zastosowanie znieczulenia miejscowego i środka uspokajającego, a po zabiegu zaleca się krótki odpoczynek. Cena zabiegu waha się od 3 tysięcy (na przykład za lifting brwi, czy policzków), aż do dwunastu tysięcy za całościowy lifting twarzy.

Więcej o: