5 mitów na temat cellulitu, w które już nie musisz wierzyć

Choć na rynku co roku pojawiają się kosmetyki i zabiegi wspomagające walkę z cellulitem, to pomarańczowa skórka wciąż jest zmorą milionów kobiet. Nie wszystko co mówi się o tej przypadłości jest jednak prawdą...

Cellulit to problem otyłych

Niestety nie tylko. Cellulit rzeczywiście często towarzyszy otyłości, ale mają go także szczupłe dziewczyny, w tym nawet modelki. Istnieje nawet teoria, że cellulit pojawia się częściej (lub jest po prostu bardziej widoczny) u kobiet o cienkiej, delikatnej skórze i trudno się go wtedy pozbyć nawet przy regularnych ćwiczeniach. W przypadku osób otyłych schudnięcie też niekoniecznie oznaczać musi zniknięcie cellulitu. Picie herbaty Pu-erh oraz soku z grejpfruta może wspomóc proces pozbywania się pomarańczowej skórki, ale podstawą są jednak ćwiczenia - przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Tylko kobiety mają cellulit

Ok, 9 na 10 kobiet twierdzi, że ma lub miało cellulit, ale nie jest prawdą, że problem ten dotyczy wyłącznie naszej płci. Pojawia się on także u mężczyzn, ale zazwyczaj jest wtedy powiązany z poważną nadwagą. U kobiet może powodować go także wiele innych czynników z gospodarką hormonalną na czele.

Dobry krem może zlikwidować cellulit...

Stosowane miejscowo specyfiki, nawet najdroższe i najlepszej jakości, raczej nie poradzą sobie w pełni z zaawansowanym cellulitem. Żeby skutecznie z nim walczyć należy bowiem znaleźć przyczynę powstania pomarańczowej skórki - mogą nią być problemy z hormonami, niedobory witamin, niewłaściwa dieta, czy brak ruchu. Nie oznacza to jednak, że masz zrezygnować z tego typu kosmetyków. Stwarzają one wrażenie gładszej skóry i mogą optycznie poprawić jej wygląd.

Więcej o kosmetykach TUTAJ

... a zabieg laserowy poradzi sobie z nim na 100 procent

Terapie laserowe, a nawet zyskujące ostatnio popularność operacje chirurgiczne (Cellulaze) mające na celu "usunięcie" cellulitu, nie dają stuprocentowej gwarancji sukcesu. Za operację zwaną Cellulaze zapłacimy ponad 10 tys. dolarów i z pewnością będziemy mieć gładszą skórę, ale lekarze nie gwarantują, że cellulit nie wróci. Jeśli chodzi o zabiegi laserowe, to także mogą poradzić sobie z pomarańczową skórką w dużej mierze, ale żeby efekty były widoczne potrzebne jest wykonanie całej kosztownej serii zabiegów.

Cellulit to grudki tłuszczu

To nie do końca prawda. Widoczne pod skórą grudki, to rzeczywiście częściowo źle rozmieszczony tłuszcz, ale równie dobrze mogą to być też nierówności wywołane zatrzymywaniem limfy na tym obszarze. To dlatego skuteczną metodą zmniejszania widoczności cellulitu są drenaże limfatyczne, polegające na przywróceniu właściwego przepływu limfy za sprawą długich, powolnych serii ucisków.

Więcej o: