Neo Gen Plasma - zapomnij o botoxie, zapomnij o zmarszczkach

Istnieje sposób na trwałe pozbycie się zmarszczek. Udało nam się nawet go przetestować!

Istnieje skuteczny sposób na zmarszczki. Udało nam się nawet go przetestować!

O zabiegu Neo Gen Plasma opowiada dr Joanna Buchowicz: To zabieg przeznaczony do głębokiej regeneracji skóry. Bardzo się cieszę, że procedura, która zrobiła karierę w USA wreszcie trafiła do Polski. Swój niewątpliwy sukces zawdzięcza w pewnym sensie "kosmicznej" technologii. Gazy plazmowe, a więc np. hel czy argon są od dawna wykorzystywane w chirurgii. Do tej pory chodziło głównie o koagulację tkanek. Sama energia oddziałująca na skórę poprzez emisję plazmy ma stosunkowo słabe działanie, nawet jeśli to dostarczanie odbywa się w sposób ciągły. W odróżnieniu od tego urządzenie NeoGen firmy Energist wytwarza impulsy plazmy azotowej, które dostarczają tkankom wystarczająco dużo energii w krótkim czasie i gwałtownie podnoszą temperaturę poszczególnych warstw skóry.

Azot jest gazem obecnym w powietrzu aż w 80%. Jfest bezbarwny, bezwonny i chemicznie obojętny. Nabiera specyficznych właściwości w niewielkim podobnym do długopisu urządzeniu.

Archiwum własneArchiwum własne Fot. Archiwum własne

W konsekwencji gaz poddawany jest działaniu ciśnienia przez generator co powoduje ?wyrzut? plazmy przez dyszę urządzenia. Widoczne jest to w postaci żółtawego błysku. Towarzyszy temu charakterystyczny odgłos.

Pod wpływem docierających do skóry impulsów energii rozpoczyna się powolny proces tworzenia nowej warstwy skóry, który zachodzi pod naskórkiem, aż do jego warstw rozrodczych, w obszarze poddanym zabiegowi.

Po pewnym czasie stary naskórek ulega złuszczeniu(odbywa się to zazwyczaj w 3 lub 5 dobie po zabiegu- w zależności od gęstości użytej energii ,zgodnie ze wskazaniami). W wyniku tego naturalnego nieco przyspieszonego procesu złuszczania zostaje odsłonięta nowo uformowana warstwa skórna. Jest ona młoda, gładka, zaróżowiona. Istniejące pierwotnie w tych obszarach przebarwienia, blizenki, zmarszczki czy inne objawy fotouszkodzeń ustępują miejsca zagęszczonej, lepiej napiętej i pięknie odbijającej światło młodszej skórze.

Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w WarszawieGabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie

Proces regeneracji jest bardzo intensywny dzięki dotarciu do głębiej położonych rozrodczych warstw skóry. Ciepło emitowane wraz z plazmą azotową pobudza tworzenie nowych włókien kolagenu i elastyny, co ma znaczenie dla poprawy jędrności skóry. Proces jest rozłożony w czasie i poprawa skóry następuje stopniowo a zmiany obserwuje się na przestrzeni roku.

Można powiedzieć, że efekt uzyskuje się nie przez uszkodzenie komórek ale przez ich termiczną modyfikację. W zależności od stopnia zaawansowania zmian, lekarz stosuje odpowiednią dawkę energii. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zabieg, w przypadku bardziej zaawansowanych zmian wystarczą 2-3 wizyty w odstępach kilkumiesięcznych. Należy nadmienić, że efektywność zabiegu jest bardzo wysoka, a możliwość zaistnienia objawów ubocznych znikoma. Ważne jest to, że zabieg nie zmienia rysów twarzy, jednocześnie ją odmładzając. Zazwyczaj czas rekonwalescencji wynosi ok. 6-10 dni.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym z użyciem kremu Emla.

Po zabiegu skóra wymaga delikatności i zachowania zasad higieny. Aplikujemy na jej powierzchnię jedynie wazelinę, delikatnie oczyszczamy, codziennie zmieniamy poszewkę na poduszce, do poprzedniej pielęgnacji wracamy po konsultacji z lekarzem. Wazelinę nakładamy aż do momentu całkowitego złuszczenia naskórka. Po tym okresie można nakładać delikatny make up. Wracamy też do codziennej aktywności, a dobry efekt będzie się wzmacniał z upływem czasu.

Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w WarszawieGabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie

Zabieg można stosować na całą twarz a w szczególności na powieki, górną wargę, owal szyję, dekolt i ciało. Nie ma specjalnych zaleceń co do przygotowania do zabiegu, jednakże jego wykonanie musi być poprzedzone badaniem lekarskim, dokładnie zebranym wywiadem co do istniejących schorzeń, stosowania leków, kosmetyków, przebytych kuracji i zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala to na dobranie odpowiednich parametrów zabiegowych i uniknięcia powikłań. Pacjent musi mieć czas na zadanie nurtujących go pytań, musi uzyskać na nie satysfakcjonujące odpowiedzi co pozwoli mu podjąć świadomą zgodę na poddanie się zabiegowi. Po zabiegu warto kontynuować odpowiednią pielęgnację i mało inwazyjne zabiegi, które wzmocnią i przedłużą efekt. Technologia regeneracji skóry za pomocą systemu NeoGen Plazma może być łączona z innymi zabiegami i ma szeroki zakres zastosowań:

-leczenie zmarszczek i głębokich bruzd-wyrównanie kolorytu skóry

-poprawa tekstury i elastyczności-skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych i łagodnych zmian pigmentacyjnych

-leczenie rogowacenia starczego, rogowacenia łojotokowego i brodawek starczych

-bardzo skuteczny na górne i dolne powieki oraz okolicę ust

-potwierdzone klinicznie napinanie skóry.

Skuteczność urządzenia potwierdzona jest licznymi badaniami klinicznymi. Urządzenie posiada certyfikaty FDA i jest zatwierdzone dla zastosowań medycznych.

Udało nam się przetestować zabieg. Jakie były wrażenia naszej zaprzyjaźnionej pacjentki?

Bożena, 60 lat:

- Przekonana, że coś trzeba zrobić na wiosnę z moją twarzą poddałam się zabiegowi z zastosowaniem opisanej wyżej technologii. Z opisu zabiegu wynikało, że jest to mniej inwazyjny zabieg niż przy zastosowaniu laserów. Pełna jednak obaw udałam się do gabinetu gdzie, co ważne, lekarz dermatolog dr Joanna Buchowicz, stosuje plazmową regenerację skóry. Przed zabiegiem zostałam dokładnie poinformowana o jego przebiegu oraz o następującym po nim procesie rekonwalescencji. Sam zabieg okazał się mało uciążliwy. Podczas zabiegu czułam pieczenie, szczególnie przy skroniach, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa. Po wszystkim skóra była zaczerwieniona i lekko spuchnięta, jak po zbyt długiej ekspozycji na słońce. Już następnego dnia nabrała ciemniejszego koloru, a po kilku dniach zaczęła się łuszczyć. Z całą pewnością należy przewidzieć tydzień urlopu na regenerację, ponieważ twarz jest nieatrakcyjna. Jednak nie można się przestraszyć. Już po kilku dniach, gdy twarz jeszcze była jeszcze dość silnie zaróżowiona zauważyłam podniesienie się znacznie opadających powiek oraz spłycanie bruzd wokół ust. Po tygodniu moja twarz zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej, a pełne efekty dopiero przede mną. Muszę zaznaczyć, że przez cały okres rekonwalescencji byłam pod stałą pieką lekarza, który codziennie oglądał moją twarz. Zabieg zdecydowanie polecam, szczególnie osobom, które nie chcą decydować się na bardziej inwazyjne zabiegi lub wstrzykiwanie w twarz różnych preparatów, którym zależy na młodszym wyglądzie, wygładzeniu twarzy i pozbyciu się zmarszczek bez sztucznego efektu. Muszę jednak zaznaczyć, że zabieg należy wykonywać pod okiem doświadczonego lekarza dermatologa.

I cóż jeszcze trochę i zakładam sukienkę.

Joanna BuchowiczJoanna Buchowicz Fot. Krzysztof Buchowicz

Zabieg wykonała dr Joanna Buchowicz, dermatolog od 1991 roku zajmuje się dermatologią estetyczną. Wieloletni wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Współorganizatorka międzynarodowych Kongresów i konferencji z dziedziny dermatologii Estetycznej. Wykładowca w szkole Anti -Aging. Od 15 lat prowadzi Gabinet dermatologii Leczniczej i Estetycznej w Warszawie . Prowadzi szkolenia z technik wypełnień tkanek kwasem hialuronowym, aplikacji toksyny botulinowej, zastosowań peelingów i laserów w problemach przebarwień skóry i zmianach naczyniowych. W codziennej praktyce stosuje indywidualne programy dla swoich pacjentów zarówno w przebiegu chorób skóry jak i problemach estetycznych. Stale podnosi kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach w kraju i za granicą, wprowadza nowe technologie, preparaty i urządzenia do swojej praktyki.

Więcej o: