Szczoteczki elektryczne to prawdziwy hit na rynku kosmetycznym, ale czy są odpowiednie dla cery wrażliwej?

Elektryczne szczoteczki do oczyszczania twarzy to jeden z największych hitów kosmetycznych ubiegłego roku. Do swojej oferty wprowadza je coraz więcej marek i natychmiast stają się bestsellerami.

Sekret wyjątkowości szczoteczek elektrycznych polega podobno na najlepszym i najskuteczniejszym oczyszczaniu twarzy z makijażu i codziennych zanieczyszczeń. Ale czy szczoteczki rzeczywiście będą odpowiednie dla każdego rodzaju skóry? W tym szczególnie dla skóry wrażliwej?

Zalety szczoteczek

Szczoteczki przede wszystkim skracają czas, który poświęcany na codzienny demakijaż. Wykonują nawet 400 obrotów na minutę, dzięki czemu twarz możemy oczyścić w czasie krótszym niż minuta. Sama czynność jest bardzo przyjemna, a w pewnym stopniu przypomina delikatny masaż. Nawet bez większego wysiłku jesteśmy w stanie oczyścić twarz zdecydowanie dokładniej, niż podczas tradycyjnego demakijażu. Skóra pozostaje delikatna, gładka i dogłębnie oczyszczona.

Skóra wrażliwa i szczoteczka - dobre połączenie?

Tak, nadwrażliwość cery nie jest przeciwwskazaniem do używania szczoteczki elektrycznej. Zdecydowana większość szczoteczek dostępnych na rynku posiada wymienne nakładki. To my decydujemy jaki rodzaj końcówki wybieramy - a występuje ich naprawdę sporo, od tych superpeelingujących po bardzo delikatne przeznaczone właśnie do cery wrażliwej.

fot. mat. prasowe/braun

Zachowaj ostrożność

Choć delikatne nakładki to duża dogodność dla cery wrażliwej, pamiętaj, że jako jej posiadaczka powinnaś zachować szczególną ostrożność. W połączaniu z żelem myjącym sięgaj po nią maksymalnie raz dziennie, najlepiej wieczorem. Natomiast w połączaniu z peelingiem sięgaj po nią nie częściej niż raz na 15 dni, jeśli będziesz robiła to często na skórze mogą pojawić się niedoskonałości. 

Szczoteczka używana nieodpowiednio, zbyt często lub przyciskana zbyt mocno niestety może powodować pewne podrażnienia. Z reguły szczoteczki sprawdzają się zdecydowanie lepiej w przypadku bardziej wymagającej w kwestii oczyszczania skóry tłustej, łojotokowej. Jeśli jednak mimo posiadania cery wrażliwej nie wyobrażasz sobie oczyszczania twarzy bez szczoteczki, pamiętaj, by robić to z głową, cały czas obserwując jak podczas jej używania reaguje twoja cera.