Kobiety malują tylko połowę twarzy, aby pokazać, że nie będą wstydzić się makijażu. Oto nowy trend #ThePowerOfMakeup [ZDJĘCIA]

"The power of makeup", czyli "siła makijażu" to nowy trend na Instagramie, który ma walczyć z krytyką makijażu. Kobiety zaczęły masowo zamieszczać w sieci zdjęcia z umalowaną połową twarzy, aby pokazać, że mają dystans do swojego wyglądu i nie mają zamiaru wstydzić się tego, że kochają makijaż.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zapewne widzieliście już krążące po sieci wideo "The power of makeup" , w którym vblogerka prowadząca kanał Nikki Tutorials pokazała, jak diametralnie można zmienić wygląd za pomocą makijażu. Jej fotografia z na wpół pomalowaną twarzą (zdjęcie poniżej) wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ obydwie połowy twarzy były od siebie diametralnie różne.

Celem Nikki było przekonanie kobiet, że nie powinny wstydzić się mocnego makijażu, bo taka właśnie jest jego rola - sprawić, aby kobiety wyglądały najlepiej, jak to możliwe.

makijażmakijaż Fot. YouTube kadr / NikkieTutorials Fot. YouTube kadr / NikkieTutorials

Jej wideo zainspirowało inne kobiety do podobnego ruchu. Na Instagramie pojawiło się bardzo dużo zdjęć, na których kobiety na wzór Nikki prezentują się w niedokończonym makijażu. Zdjęcia mają udowadniać, że kobiety mogą być piękne zarówno w makijażu, jak i bez niego. I - co za tym idzie - nie powinny wstydzić się pokazywać w żadnej z tych wersji.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Camila Morales (@camilaxmorales)

Zamieszczane na Instagramie zdjęcia mają być odpowiedzią na krytykę makijażu, jaka ostatnimi czasy pojawiła się w mediach. Kobiety chcą pokazać, że mimo panującego trendu na naturalność czasami chcą podkreślić swoją urodę i nie powinny wstydzić się, że wykonują makijaż.

Zdjęcia kobiet mają ponadto walczyć z przekonaniem, że makijaż to jedynie sposób na oszukiwanie rzeczywistości oraz walkę z kompleksami - dla wielu kobiet jest on przede wszystkim zabawą i nie powinno się go odbierać zbyt poważnie.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Donna ?? (@donnabennettmakeup)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anouk ?? (@allaboutanouk)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Masha Ponukalova (@mashbeauty)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Danielle Gregory (@prinnydmakeup)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Victoria Corcoran (@victoriaslashsecret)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lia (@lia.itcosmetics)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Laura Elizabeth (@lelizad_style)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Julia Kinsman (@juliakinsmania)

Więcej o: