Gdzie aplikować perfumy, aby zapach utrzymywał się jak najdłużej?

Wszyscy wiemy o nadgarstkach i to tam najczęściej aplikujemy perfumy. Okazuje się jednak, że perfumy bardzo dobrze utrzymują się na innych, nieoczywistych częściach ciała.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Podstawową zasadą związaną z przedłużaniem trwałości perfum jest rozpylanie ich na odpowiednio nawilżonej skórze. Zapachy najdłużej utrzymują się bowiem na cerze mocno nawilżonej, są natomiast bardzo ulotne na cerze suchej.

Miejsca, które najczęściej spryskujemy ulubionym zapachem to nadgarstki, dekolt oraz ubrania. Tak jak w przypadku dwóch pierwszych sposobów nie ma nic złego, tak zdecydowanie powinniśmy unikać spryskiwania perfumami części garderoby, gdyż tkaniny mogą ulec uszkodzeniu lub zafarbowaniu. Ponadto zapachy na ubraniach nie utrzymują się zbyt długo, często zmieniają się też w nieprzyjemne (tak jak w przypadku futer).

CZĘŚCI CIAŁA, NA KTÓRYCH ZAPACH UTRZYMUJE SIĘ NAJDŁUŻEJ:

gdzie aplikować perfumygdzie aplikować perfumy Fot. East News / Gazeta.pl Fot. East News / Gazeta.pl

Włosy

Aplikowanie perfum bezpośrednio na włosy nie jest dobrym pomysłem ze względu na dużą zawartość alkoholu, który wysusza pasma. Włosy jednak bardzo dobrze utrzymują zapachy, dlatego warto skorzystać z ich właściwości poprzez szczotkę do włosów. Wystarczy, że spryskasz ją ulubionym zapachem, chwilę odczekasz, a następnie dokładnie rozczeszesz włosy.

Za uszami

Podobnie do nadgarstków obszar za oraz pod uszami uważany jest za jedno z najlepszych miejsc, ponieważ to "punkt impulsu", gdzie żyły są najbliżej skóry, a skóra jest szczególnie ciepła. Ponadto jest to świetna alternatywa dla spryskiwania perfumami dekoltu kiedy nosimy naszyjniki.

Zgięcie łokcia

Kolejny punkt impulsu i kolejna alternatywa dla nadgarstków. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt pamiętaj o uprzednim nawilżeniu zgięcia, a dopiero później spryskania go zapachem. Rozpylaj perfumy na zgięciu łokcia szczególnie wtedy, gdy na nadgarstkach nosisz dużo biżuterii lub zegarek.

Pępek

Pępek i perfumy? Ten trik na co dzień stosuje podobno aktorka Liv Tyler. Najpierw smaruje perfumami w kremie nadgarstki i zgięcia łokci, a następnie skórę wokół pępka. W jednym wywiadów stwierdziła, że to niezawodny sposób stosowany w jej rodzinie od pokoleń.

Odcinek lędźwiowy

Spryskiwanie ulubionym zapachem dołu pleców zaleca światowy ekspert od zapachów, Chandler Burr. Według niego sposób ten sprawia, że zapach jest bardziej subtelny, ale także niezwykle trwały. Jak tłumaczy ekspert - zapach nie jest "przed nami", a zgrywa się z naszym ciałem przez co inni ludzie odbierają woń jako nasz naturalny zapach.

Pod kolanami

Kolejny sposób ekspertów perfumiarstwa - zgodnie z zasadą, że zapach unosi się u górze warto zadbać o spryskanie dolnych części ciała. Doskonały będzie do tego punkt impulsu - pod kolanami.

Zobacz wideo

Partner - materiał

Najpiękniejsze kobiece perfumy

Więcej o: