Depilacja IPL jako najskuteczniejsza forma depilacji. Dlaczego?

Usuwanie zbędnego owłosienia nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Golenie trzeba powtarzać bardzo często, wosk się wszędzie lepi, nawet zabieg laserem jest długotrwały i może sprawiać ból. Sposobem na te wszystkie nieprzyjemności związane z usuwaniem niechcianych włosków jest IPL.

Co właściwie kryje się pod skrótem IPL?

IPL (Intense Pulsed Light) jest bezbolesną metodą depilacji, która opiera się na technologii impulsów świetlnych, a dokładniej na zasadzie selektywnej fototermolizy. Depilatory IPL emitują promienie świetlne o różnej długości fal. Fale wnikają pod skórę i napotykając na melaninę są zamieniane na energię cieplną. Ta energia niszczy mieszek włosowy, który odpowiada za wyrastanie włosków. Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. IPL jest metodą polecaną osobom z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, u których łatwo o zaczerwienienia tak jak np. po goleniu. Dlatego depilatorów IPL można używać nawet do usuwania włosków na twarzy.

Oczywiście, wszystkie metody depilacji mają swoje zalety. Golenie maszynką jest szybkie i nie trzeba kupować żadnych urządzeń oprócz maszynki. Depilacja woskiem daje długotrwały efekty i osłabia włoski, a laser to dobre rozwiązanie, żeby pozbyć się włosków na wiele miesięcy. Nie możemy jednak zapominać o wadach, które mają te metody depilacji. Po goleniu włoski odrastają bardzo szybko, są ciemniejsze i twardsze. Po usuwaniu włosów woskiem ciężko usunąć wosk z depilowanych miejsc. Natomiast laser dostępny jest tylko w salonach kosmetycznych i może czasem powodować długo trwające przebarwienia skóry czy nawet oparzenia. Poza tym, sam zabieg jest dość uciążliwy i długotrwały, bo trzeba usuwać każdy włosek oddzielnie.

Podczas depilacji IPL nie musimy się martwić bólem. Zabiegi są przyjemne. Wystarczy 11 sesji, by włoski zostały usunięte na 2 do 8 lat, redukcja owłosienia na poziomie 90% następuje już 8 sesjach. Efekty widać już po pierwszym użyciu - pozbywamy się wtedy nawet 20% owłosienia. Dzięki depilacji IPL możemy zapomnieć o wrastających włoskach, nawet tych, które zostały po innych metodach depilacji. Co więcej, zabieg depilacji można wykonać samodzielnie - nie trzeba umawiać się z kosmetyczką. Depilatory IPL można bowiem kupić od zaraz i z powodzeniem używać ich w domu. Najnowszymi depilatorami marki BaByliss są depilatory świetlne: G946E, G945E, G935E i G933E. Każdy z nich jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają pozytywne wyniki testów w niezależnym laboratorium Spincontrol.

IPL to nie tylko sposób na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków. To także technologia, której używa się w medycynie estetycznej. Stosuje się ją, żeby pozbyć się zmian naczyniowych na nogach lub odmłodzić skórę. Zabiegi polegają na naświetlaniu skóry, które to naświetlanie rozpoczyna procesy naprawczw w skórze.  Efektem tego jest skóra odmłodzona czyli bardziej sprężysta, jędrna i wygładzona. Fotoodmładzanie dzięki IPL stymuluje komórki skóry do regeneracji i produkcji kolagenu, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu tkanek w ciele człowieka.

Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepkich nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Dzięki IPL możemy pozbyć się niechcianego owłosienia na bardzo długi czas.

Zabiegi są przyjemne. Wystarczy 11 sesji, by włoski zostały usunięte na 2 do 8 lat, redukcja owłosienia na poziomie 90% następuje już 8 sesjach