Odkryj ciało na wiosnę: dalsza przygoda z depilacją metodą IPL

To już ostatnia odsłona programu "Odkryj ciało na wiosnę". Za nami 8-tygodni przygotowań do nadejścia wiosny i... naprawdę korzystne efekty depilacji metodą IPL. Z racji tego, że jest to nasze ostatnie spotkanie, chciałabym przekazać Ci kilka informacji, które na pewno okażą się przydatne podczas Twojej dalszej przygody z depilacją. Jesteś gotowa? Zaczynamy

Zgodnie z moim spersonalizowanym kalendarzem zabiegów, przeprowadziłam już cztery pierwsze depilacje.  I rzeczywiście, efekty są imponujące - włoski na moim ciele odrastają słabsze i dużo rzadsze. Na tym etapie, nie muszę już golić nóg. Jeżeli tak samo jak ja, masz jasne włoski, to zapewne wiesz, o czym mówię i widzisz podobne rezultaty. Jeżeli natomiast Twoje owłosienie jest ciemniejsze, bądź włoski są grubsze i trwalsze, na rezultaty depilacji musisz jeszcze chwilę poczekać. Pierwszymi oznakami sukcesu jest to, że odrastają one słabsze i w mniejszych ilościach, dopiero później znikają całkowicie.

Jeśli przystąpiłaś do programu w pierwszym tygodniu i towarzyszysz mi od początku trwania programu, także powinnaś być już po 4 zabiegach. Do tej pory przeprowadzałyśmy je co dwa tygodnie, jednak od tego momentu następuje zmiana - czas pomiędzy kolejnymi sesjami wydłuża się do czterech tygodni. Wynika to z faktu, iż pokrywające Twoją skórę owłosienie jest już słabsze i nie potrzebuje tak częstego kontaktu z impulsem świetlnym. Jeżeli zainstalowałaś na swoim smartphonie aplikację Homelight Connected, to Twój spersonalizowany sam uwzględni tę zmianę i przypomni Ci o kolejnym zabiegu dopiero za miesiąc. Wygodne, prawda?

Agnieszka Cegielska i depilator G946EAgnieszka Cegielska i depilator G946E materiały partnera materiały partnera

Po czwartym, bądź piątym zabiegu możesz zaobserwować jeszcze jedną zmianę. Coraz rzadziej, pomiędzy sesjami, musisz sięgać po maszynkę do golenia. Jak już wspomniałam, wynika to z faktu, iż odrastające włoski są słabsze, rzadsze i jaśniejsze. Przestajesz wyczuwać je pod ręką, a Twoja skóra jest gładsza. W związku z tym znika konieczność dokładnego golenia ciała przed depilacją przy użyciu depilatora BaByliss Homelight. Wystarczy, że poddawany zabiegowi obszar będzie czysty (bez resztek kremu, czy dezodorantu) i dokładnie wysuszony.

Zapewne zastanawiasz się także, czy wraz ze wzrostem ilości przeprowadzonych depilacji, możesz także zwiększać intensywność światła, jaką przeprowadzasz zabieg. Jeżeli Twoja skóra dobrze znosi kolejne sesje i nie pojawiają się na niej podrażnienia, możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że nie powinnaś podnosić mocy przy każdym z zabiegów, ani decydować się na nagłe zwiększenie jej o kilka poziomów. Jeżeli po trzech/czterech depilacjach zobaczysz, że wszystko jest w porządku, spróbuj zwiększyć intensywność światła o jeden poziom. Nie zapominaj, że musisz dostosowywać ją osobno do każdej partii ciała, nie wszędzie bowiem Twoja skóra jest tego samego kolorytu i jednakowo gruba.

Depilator G946E i G935EDepilator G946E i G935E materiały partnera materiały partnera

I choć nasz wspólny program dobiega już końca, to pamiętaj, że im więcej zabiegów z całego cyklu przeprowadzisz, tym bardziej długotrwały efekt uzyskasz. Największe rezultaty osiągniesz przy przeprowadzaniu od 9 do 11 sesji. Jeżeli jednak planujesz w niedługim czasie ekspozycję na słońce, to na 4 tygodnie przed nią zaprzestań depilacji metodą IPL. Możesz do niej wrócić po okresie wakacyjnym - musisz jedynie odczekać, aż upłyną 4 tygodnie od Twojego ostatniego opalania. Jeżeli włoski na Twoim ciele praktycznie nie występują, lub pozostają słabe i rzadkie, wznów cykl w miejscu, w którym go przerwałaś. Jeżeli natomiast zauważysz, że owłosienie nie zniknęło dostatecznie, radzę Ci rozpoczęcie całości od początku - być może impulsy świetlne nie miały dostatecznie dużo czasu, by zniszczyć strukturę włosków wewnątrz skóry.

Na koniec, chciałabym podziękować Ci za wspólnie spędzony czas J Mam nadzieję, że tak, jak ja, jesteś zachwycona rezultatami depilacji osiągniętymi przy użyciu depilatorów BaByliss Homelight. Pamiętaj, że piękne ciało to efekt nie tylko depilacji, ale także dobrze dobranej diety i ćwiczeń. Dlatego odsyłam Cię do artykułu trenerki personalnej - Oli Żelazo, w którym znajdziesz kilka prostych porad dla jędrnych nóg. Było mi naprawdę bardzo miło móc towarzyszyć i wspierać Cię w Twoim Odkrywaniu ciała na wiosnę!

Pozdrawiam serdecznie Agnieszka