Grafik śmiał się, jak rysował. Nasze portrety przed i po obróbce w Photoshopie [ZDJĘCIA]

"Odessać tłuszcz z policzków, dokleić uszy do czaszki, powiększyć oczy, napompować usta" - oto niektóre z próśb, które przy obrabianiu zdjęć w Photoshopie musiał spełnić nasz grafik. Na szczęście nie płakał, jak projektował, tylko się miło uśmiechał.

Od dawna marzył nam się materiał, w którym moglibyśmy poprawić to, co w naszym wyglądzie naturze, genom, czy Stwórcy (odpowiednie skreśl) nie do końca wyszło. Zainspirowani zdjęciami ze strony Bright Side zrobiliśmy naszą, polską swojską wersję metamorfoz.

Natalia. Fotografie i obróbka graficzna Arkadiusz Gadaliński

Najpierw zrobiliśmy zdjęcia, później rozesłaliśmy je sportretowanym osobom z prośbą o wskazanie, co nasz grafik ma zmienić - a w domyśle poprawić i ulepszyć.

Prośby były różne - niektóre naprawdę ekstremalne, szczegółowe i... liczne: - Zmniejszyć nos, którego nie lubię - zawsze chciałam mieć nos długi, ale wąski - prosiła w mailu Natalia, dodając, że będzie także wdzięczna za usunięcie "tych opadniętych kącików ust i wyrównanie chaosu brwi".

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Chęć poprawy twarzy udzieliła się także mężczyznom. Olek, nasz poprawkowy rekordzista, miał aż dziesięć elementów do zmodyfikowania. -  Zlikwidowałbym bruzdy na czole. Być może z mężczyznami jest jak z kobietami, które porównywane są do wina, ale ja po prostu jestem jeszcze za młody na zmarszczki. Punkt numer siedem obejmował policzki: - Pomniejszył bym swoje 'pysiowate' poliki, których nigdy nie lubiłem.

Igor był mniej kategoryczny w swoich opiniach. - Wolałbym mieć chudszą twarz, mniej osadzone oczy, bardziej gęsty zarost, i nie mieć kropki na nosie - wyliczył w krótkich, żołnierskich słowach.

Olek. Fotografie i obróbka graficzna Arkadiusz Gadaliński

Filip przy kreowaniu swojej lepszej wersji posiłkował się konkretnymi przykładami - podsyłając ku inspiracji fryzurę Colina Farrella oraz zarost Adama Levine'a i dodając żartobliwie: - Bóg mnie nie wysłuchał, więc może chociaż wy... A my owszem, wysłuchaliśmy, nanieśliśmy zmiany - ocenę efektów pozostawiamy zaś wam.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Sprawdź, czy jesteś gotowy na powrót "Z Archiwum X" [QUIZ] span>

Najpierw rozgrzewka: Jak miał na imię Skinner? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Lepiej "przed" czy "po" Photoshopie?
Więcej o: