Dobry makijaż brwi za pomocą cieni

Makijażu brwi można się nauczyć i na co dzień używać delikatnych kosmetyków, które podkreślą walory urody. W zależności od tego, co chce się osiągnąć oraz od stopnia wprawy, makijaż może zabrać więcej lub mniej czasu. Oprócz tradycyjnego malowania powiek i rzęs można także malować brwi. Metoda cienia sprawdzi się niemalże u każdej kobiety.

Sposób na makijaż brwi

Dobry makijaż brwi wymaga zastosowania specjalnych cieni. Nie jest on wcale trudny, a przy odrobinie ćwiczeń można go zrobić w zaledwie kilka minut. Ćwiczenia w tym przypadku są bardzo istotne, ponieważ bez nich można osiągnąć efekt nienaturalnego makijażu, który będzie, niestety, rzucał się w oczy. Nie trzeba się go bać, ale nie bez powodu jeszcze nie wszystkie kobiety, lubiące o siebie zadbać, wykorzystują go. W przypadku złego dopasowania koloru lub nałożenia zbyt dużej warstwy cienia można doprowadzić do efektu wręcz karykaturalnego.

Koszty cieni do brwi

Koszt cieni do brwi jest różny w zależności od tego, na jaką firmę się zdecydujemy. Np. paletka marki Gosh to koszt ok. 40 zł, natomiast Inglot cienie do brwi proponuje w cenie 15 zł za jeden. Dla porównania w Catrice cienie do brwi w paletce z dwoma kolorami cienia to koszt 16 zł. Koszty są różne w zależności od tego, jaką firmę się preferuje. Warto spróbować, co będzie dobrze wyglądało na konkretnych brwiach, ponieważ nie zawsze jest tak, że to, co dobrze wygląda np. na powiekach i pochodzi z tej samej marki, będzie dobrze wyglądało także na brwiach. Każda kobieta jest inna, do każdej pasuje co innego.

Używanie cieni do brwi

Zatem jak malować brwi cieniem, aby efekt był zniewalający? Jest na to kilka metod. Najpierw warto wypróbować zwykłe podkreślenie brwi i wyrównanie ich za pomocą szczoteczki. Następnie wykonuje się ich kontury i wypełnienie. Nie jest to proste dla kogoś, kto robi to pierwszy raz. Ale im więcej razy będzie się próbowało, tym większej nabierze się wprawy. Oczywiście nie wolno zapomnieć o tym, że malowanie brwi cieniem należy rozpocząć od wyregulowania brwi – tylko dzięki temu będzie możliwe dokładne ich obrysowanie i wypełnienie. W zależności od tego, jaki nada się im kształt, dalej wybierze się sposób podkreślenia. Nadawanie kształtu nie każdemu idzie sprawnie, dlatego warto skorzystać z usług kosmetyczki.

Zobacz, co kształt brwi mówi o tobie >

Jeśli chodzi o kolor wypełnienia, to cień do brwi powinien mieć kolor zbliżony do naturalnego koloru brwi. Jeśli będzie troszkę jaśniejszy – w porządku (to nawet lepsze wyjście dla tych pań, które dopiero się uczą tego rodzaju makijażu), natomiast lepiej nie decydować się na kolor ciemniejszy, ponieważ nada on efekt karykaturalny. Pędzelek, jakiego używa się to tego typu czynności, powinien być z mocnego włosia, o skośnym kształcie.

Najpierw nakłada się cienie do brwi tam, gdzie występują prześwity, gdzie nie ma włosków, aby dokładnie wypełnić wszystkie miejsca. Najpierw należy malować część zewnętrzną, a potem płynnie przejść na tę od strony powieki. Na koniec warto przeczesać brwi szczoteczką, aby je ułożyć.

Cienie do brwi dają niepowtarzalny efekt, z którego warto skorzystać. Wystarczy tylko nieco poćwiczyć.

Więcej o: