Pielęgnacja paznokci - cążki do skórek

Salony kosmetyczne są dziś tłumnie odwiedzane, mimo to wiele kobiet wciąż nie decyduje się na korzystanie z usług kosmetyczki i samodzielnie dba na co dzień o piękno swoich dłoni i paznokci. Nie chodzi tylko o ich malowanie, ale też o szereg czynności, które koniecznie trzeba wykonać wcześniej, aby pielęgnacja była pełna. Takich czynności jest wiele, jak chociażby to, że przed pomalowaniem trzeba wykorzystać cążki do skórek. Jak używać takiego sprzętu?

Jak używać cążek?

Jednym z zabiegów, które wykonuje się podczas pielęgnacji dłoni, jest usuwanie skórek. Trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. W niezbędniku kobiety powinien znaleźć się patyczek do odsuwania skórek, preparat do ich zmiękczania oraz przede wszystkim profesjonalne cążki do skórek.
Ostre cążki są wykorzystywane do wycinania skórek. Robi się to zawsze od prawej do lewej strony. Jeśli skórki są zbyt twarde, to wcześniej trzeba umieścić dłonie w specjalnym preparacie do ich zmiękczania. Dzięki temu nie trzeba będzie szarpać i narażać skóry na zranienia. Jeśli skórki są odpowiednio miękkie, wówczas ostrze powinno bez problemu wejść pod skórkę. Wystarczy podjechać i wyciąć ją, odsuwając ostrze delikatnie w tył.

Sprawdź produkty do paznokci!

Regularnie używane cążki do skórek tępią się, tracą ostrość oraz pierwotny kształt. To naturalne. Do wycinania nie wolno używać stępionych cążków. Za ich pomocą nie da się dokładnie wykonać czynności i zakończy się to jedynie rankami i bólem. Zatem jak naostrzyć cążki do skórek? Można to zrobić w profesjonalnej firmie, która się tym zajmuje, ale jeśli ktoś nie chce tego robić za pośrednictwem osób trzecich, zawsze może to wykonać zupełnie sam, np. za pomocą papieru ściernego. Zużywanie się cążków jest różne w zależności od częstotliwości użytkowania, ale średnio powinno się je ostrzyć co 3 miesiące.

Zobacz także: Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Jakie cążki wybrać?

Jakie cążki do skórek wybrać, aby były najlepsze? Wybór cążków nie będzie łatwy, ponieważ rynek obfituje w różne ich rodzaje. Istnieje mnóstwo firm i marek, a każda oferuje swój sprzęt najlepszej jakości. Warto stawiać na dobrych producentów, wtedy będzie się miało pewność, że cążki do skórek posłużą przez długi czas i będą wykonywać swoje zadania w pełni profesjonalnie. Sprawdzone cążki to gwarancja wieloletniej pracy z nimi.
Cążki do skórek Solingen to bardzo dobre narzędzie wykonane ze stali nierdzewnej. Łatwość otwierania zapewnia im sprężyna listkowa. Nadają się szczególnie do gabinetów kosmetycznych. Cążki do skórek Top Choice są chromowane, wykonane na jednej sprężynie. Godne polecenia są także cążki do skórek Sally Hansen ze stali nierdzewnej, które mają profilowane rączki oraz mniejsze ostrza, dzięki czemu ułatwiają wycinanie skórek na drobnych dłoniach.

Cążki do wycinania skórek to jeden z podstawowych narzędzi, który koniecznie musi mieć w swojej kosmetyczce każda kobieta. Oprócz tego w cążki wyposażone są gabinety kosmetyczne. To, jaka firma jest odpowiedzialna za ich wykonanie, wpływa na ich użytkowanie. Lepiej wybrać droższe i cieszyć się nimi przez dłuższy czas niż zmieniać z konieczności co kilka miesięcy.

Więcej o: