Wielofunkcyjny brokat - jak go używać?

W kosmetyce, w kuchni, wystroju wnętrz... Brokatu używa się w wielu dziedzinach życia. Poniżej niektóre z nich.

Brokat w kosmetyce – paznokcie i powieki

Brokat to taki element codziennego makijażu, który stosowało się dawniej na wyjątkowe okazje, np. na sylwestra czy studniówkę. Jednak postrzeganie tej ozdoby się zmieniło, dlatego coraz częściej używa się go na co dzień. Bardzo modny w ostatnim sezonie stał się lakier z brokatem. Jest ładny, awangardowy, ale też trudno go zmyć. Niełatwe jest też samo nakładanie brokatu na paznokcie.

Z nakładaniem brokatu jest dużo zabawy. Istnieje kilka metod, które są odpowiedzią na pytanie, jak nałożyć brokat na paznokcie. Pierwszy sposób to użycie aplikatura do cieni. Najpierw pokrywa się lakierem cały paznokieć. Aplikator do cieni należy namoczyć delikatnie w wodzie, zanurzyć w brokacie, a następnie odcisnąć na pomalowanym paznokciu. Brokat będzie dłużej trzymał się na miejscu, jeśli pomaluje się go dodatkowo lakierem bezbarwnym. Paznokcie z brokatem dają znakomite efekty wizualne.
Aby nałożyć brokat na żel najlepiej po prostu zmieszać żel z wybranym brokatem i w ten sposób nałożyć oba na paznokcie.

Drugim sposobem jest użycie specjalnego pędzelka do brokatu. Podobnie jak wcześniej najpierw trzeba nałożyć na paznokieć warstwę lakieru, pędzelek trzeba namoczyć w brokacie. Są różne wielkości pędzelków, można je dostosowywać do wielkości wzoru i tym samym zdecydować o tym, jak ozdobić paznokieć brokatem. Sposobem, który nie wymaga posiadania żadnych specjalnych narzędzi jest osypywanie brokatu z linijki na mokrą od lakieru płytkę.

Po jakimś czasie pojawia się dylemat, jak zmyć brokat z paznokci. To dlatego, że nie należy to do najłatwiejszych rzeczy przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych na dłoniach. Najlepiej zrobić to za pomocą waty. Podzieloną na małe waciki watę moczy się w zmywaczu i owija paznokcie. Po 4 minutach wystarczy przycisnąć lakier do paznokcia i ściągnąć go wraz z brokatem.

A jak nałożyć brokat do powiek? Do tego przeznaczony jest klej do brokatu, dostosowany bezpośrednio do tej czynności. Ważne jest, aby wybrać bezpieczny dla skóry brokat. Powinien to być wyłącznie specjalny, drobno zmielony środek do makijażu oczu, brokat sypki. Nie nadaje się do tego brokat stosowany na paznokcie.

Brokat na oczach? Znamy 3 banalne sposoby, dzięki którym twój makijaż będzie błyszczeć

Jadalny brokat w kuchni

Nie tylko kosmetyka, ale i sfera kulinarna ma do czynienia brokatem. Mowa tu o czymś takim jak jadalny brokat. Jak zrobić coś takiego? Wystarczy zmieszać cukier z barwnikiem spożywczym i przez 10 min piec w piekarniku w wysokiej temperaturze. Świetnie nadaje się jako dekoracja na ciasta i ciasteczka.

Brokat na ścianie

Brokat ma swoje zastosowanie także w budownictwie. Istnieje takie rozwiązanie jak farba z brokatem, dzięki któremu ściana może zyskać wyjątkowy blask i rozświetlenie. Brokat na ścianę da efekt migotania.
Znanym sposobem użycia tego składnika jest też fuga z brokatem. Brokat dodaje się w proporcji 70 g brokatu na 1 kg fugi. Efekt, jaki daje taki sposób zafugowania, będzie widoczny szczególnie w oświetlonych miejscach.

Brokat używany jest w wielu przestrzeniach. Za każdym razem trzeba zapoznać się ze sposobem jego użytkowania, ponieważ jego funkcjonowanie jest różnorodne.

Znudziły ci się kreski i czerwone usta? Zobacz trzy najmodniejsze trendy na lato

Więcej o: