Kilka funkcji chusteczek higienicznych

Chusteczki higieniczne służą do dbałości o higienę codzienną twarzy, ale i innych części ciała. Pierwsze papierowe chusteczki pojawiły się w 1924 r., a teraz świat w zasadzie nie wyobraża sobie innego rodzaju niż te jednorazowe. Są one szeroko dostępne i bardzo komfortowe w użytkowaniu, dlatego można je mieć przy sobie w każdej sytuacji.

Wygoda użytkowania chusteczek higienicznych

Chusteczki higieniczne mają przede wszystkim funkcję higieniczną i z niej są znane. Te dawne, materiałowe, dzisiaj mają już wartość jedynie elegancką, wykorzystuje się je np. na uroczystość ślubu jako ładny dodatek do całości stylizacji. Współcześnie istnieje wiele rodzajów chusteczek, szczególną grupę tworzą te z przeznaczeniem dla dzieci i niemowląt.

Domowe sposoby na katar - nie daj się przeziębieniu!

Obecnie ten rodzaj środków higienicznych jest bardzo praktyczny, np. istnieje coś takiego jak pojemnik na chusteczki higieniczne, z którego można wyjmować taką ilość chusteczek, jaka jest potrzebna w danym momencie. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ służy wielu osobom na raz.

Także zwykłe opakowanie na chusteczki higieniczne jest bardzo wygodne, ponieważ zwykle zawiera przylepiane otwarcie. Dzięki temu można je zamykać i otwierać w dowolnym momencie. Obecnie, w dobie ozdób hand made, możliwe jest wykonanie takiego opakowania, które będzie spełniało funkcję dekoracyjną, a w którym jednocześnie będzie istniała możliwość dokładania chusteczek. Jeśli chodzi o walory wizualne, to istnieją też chusteczki higieniczne z nadrukiem, które szczególnie sprawdzają się, gdy są użytkowane przez dzieci, albo też chusteczki higieniczne reklamowe jako promocja dla danej firmy.

Producent chusteczek higienicznych jest istotny, jeśli chodzi o jakość ich wykonania. Różni producenci oferują różne produkty. Niektóre są dwuwarstwowe, inne trzywarstwowe. Im więcej jest warstw, tym łatwiej się z nich korzysta.

5 sposobów na zmycie makijażu, jeśli nie masz przy sobie kosmetyków do demakijażu

Funkcja dekoracyjna chusteczek higienicznych

Oprócz funkcji higienicznej chusteczki higieniczne mogą też spełniać funkcję dekoracyjną. Można z nich na przykład wykonać ozdoby. Jak zrobić kwiatka z chusteczki higienicznej? Jest to tak proste, że można polecić zrobienie takiego kwiatka nawet dzieciom ze szkoły podstawowej. Jedna chusteczka higieniczna wystarczy na zrobienie jednego elementu. Najpierw składa się ją na połowę, odrywa grzbiet i boki. Następnie prostokąt zwija się w harmonijkę, którą związuje się na samym środku, np. nitką. Do wiązania można też wykorzystać ścinki chusteczek. Warstwy chusteczki oddziela się od siebie i w ten sposób formuje się goździk. Łodyżkę można dodatkowo obwiązać zieloną bibułką lub kawałkiem zielonego materiału i tak powstaje goździk w całej swej okazałości. Tak przygotowane dekoracje wykorzystuje się jako ozdobę w wazonie, misie albo np. jako bukieciki do butonierki.

Chusteczki higieniczne to bardzo przydatne akcesoria naszych czasów. Fakt, że są do jednorazowego użytku, sprawia, że zapewniają wysoki poziom higieny, a oprócz tego można je stosować także w funkcji ozdobnej, np. do robienia dekoracji okolicznościowych.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników

Więcej o: