Zasady działania bazy pod makijaż

Wykonanie makijażu twarzy wiąże się z użyciem przeróżnych preparatów - każdy odpowiada za co innego. Podstawy makijażu zakładają, że używa się tuszu, podkładu i cienia do powiek, jednak tak naprawdę w niezbędniku każdej zadbanej kobiety może się znaleźć dużo więcej potrzebnych elementów.

Po co używać bazy?

Baza pod makijaż ma za zadanie ułatwić nakładanie pozostałych kosmetyków na cerę. Poza tym dzięki niej przez dłuższy czas można się cieszyć świetnym wyglądem, bo makijaż utrzyma się na twarzy w niezmienionym stanie przez wiele godzin. Można ją określić jako swoistego rodzaju fundament pod to, co w dalszej kolejności znajdzie się na twarzy. Niektórzy twierdzą, że wystarczy podkład, a baza jest tylko kolejnym wymysłem, aby kupować jak najwięcej kosmetyków. To nie do końca prawda. Najlepsza baza pod makijaż sprawia, że skóra jest dobrze przygotowana na przyjęcie dawki codziennych kosmetyków. Baza zachowuje się zupełnie inaczej niż podkład pod makijaż, którego zadaniem jest tylko rozświetlenie skóry.

3 powody, dla których nigdy nie będziecie miały alabastrowej cery jak Koreanki

W bazie znajduje się silikon, odpowiadający za łatwość rozprowadzania po skórze. Baza silikonowa pod makijaż to gwarancja, że make up będzie dobrze trzymał się skóry. Poza tym silikon odpowiada za uczucie lekkości i komfortu już po nałożeniu makijażu na cerę.
Niektóre bazy pod makijaż mają też za zadanie zamaskowanie niedoskonałości skórnych. W tym przypadku mamy do czynienia z różnymi kolorami – każdy jest przeznaczony do innych problemów skóry. Zielona baza pod makijaż oraz fioletowa baza pod makijaż dobrze wpływają na zaczerwieniona skórę naczyniową, różowa świetnie sprawdzi się do cery ziemistej i ożywi zmęczoną, szarą twarz. Niektóre potrafią także maskować pierwsze zmarszczki oraz delikatnie nawilżyć skórę.


Rozświetlająca baza pod makijaż odpowiada za nadanie cerze blasku. Dzięki niemu skóra będzie wyglądała na zdrową, odżywioną i ładnie skomponuje się z następnymi kosmetykami. Sprawdzi się szczególnie do cery ziemistej.
Innym rodzajem jest baza po cienie. Odpowiada ona całkowicie za utrzymanie makijażu na powiekach. Zwykle po jakimś czasie cienie zbiegają się w zagłębieniach oczu, spływając z powiek. Jeśli zastosuje się bazę, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Jak używać bazy pod makijaż?


Stosowanie bazy pod makijaż nie jest trudne. Nie różni się znacząco od stosowania podkładu. Najpierw trzeba delikatnie przemyć twarz, aby usunąć z niej zanieczyszczenia. Następnie koniecznie trzeba nałożyć krem nawilżający. Za pomocą wacika albo palców należy rozprowadzić bazę po cerze. Zaczyna się od żuchwy, potem kości policzkowe. W następnej kolejności nakłada się bazę na nos i powieki. Na końcu rozprowadza się ją po czole, zaczynając od środka. Na tak przygotowaną twarz można bez problemu nakładać podkład i puder, ciesząc się trwałym efektem przez długi czas.

Smog - psuje cerę, przyspiesza starzenie. Jak skutecznie chronić przed nim skórę?

Ciągle powstają nowe kosmetyki, które mają pomóc kobietom utrzymać piękny wygląd. Jeśli ktoś dobrze orientuje się w tym, co jest potrzebne skórze, będzie wiedział, że dobra baza pod makijaż to sposób na zachowanie trwałego make up’u przez cały dzień.

Więcej o: