Bańka chińska - nie tylko na cellulit

Masaż bańką chińską to doskonała metoda na cellulit. Ale nie tylko. To także doskonały sposób, wspomagający zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Czym jest bańka chińska, na czym polega masaż i jak go wykonywać?

Co to jest bańka chińska?

Bańka chińska to rodzaj bańki zimnej (próżniowej), wysysającej pod ciśnieniem powietrze. Zwykle spotyka się bańki z gumy, ale istnieją również rodzaje baniek bambusowych oraz szklanych. Są one okrągłe i posiadają zaokrąglone brzegi. Dzięki temu łatwo zasysają się na skórze. Sam masaż bańką chińską pochodzi z tradycji medycyny ludowej. Bańki chińskie wykorzystywano wówczas w celu leczenia chorób przeziębieniowych i grypy. Aktualnie masaż bańką chińską stosuje się, aby zapobiegać bólom kręgosłupa, a także aby zlikwidować cellulit lub rozstępy.

Modny gadżet czy pogromca cellulitu? 5 powodów, dla których warto rolować się

Na co działa bańka chińska?

Bańska chińskie ma szerokie zastosowanie w kosmetologii oraz w lecznictwie. Wykorzystuje się ją w celu leczenia:
- kłopotów ze stawami
- dolegliwości bólowych kręgosłupa
- migreny i nerwobóli
- problemów z ukrwieniem
- dolegliwości mięśniowych

W kosmetologii bańka chińska pomaga w:
- modelowaniu sylwetki
- zwalczaniu trądziku
- usuwaniu cellulitu
- zmniejszaniu rozstępów oraz tłuszczu z brzucha

Kiedy nie wykonywać masażu bańką chińską?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania masażu bańką chińską. Są to:
- nowotwory
- ciąża
- okres
- wiek powyżej 80 roku życia
- choroby serca
- stwardnienie rozsiane
- gorączka
- padaczka
- stany zapalne

Jak wykonywać masaż bańką chińską?

Jeżeli pragniemy samodzielnie w domu wykonać antycellulitowy masaż bańką chińską, będzie nam potrzebny komplet gumowych baniek chińskich. Można je kupić w aptece w cenie od 20 do 30 zł. Masaż wykonuje się nie tylko w celu redukcji cellulitu. Pomaga on ujędrnić skórę, modelować sylwetkę, a także łagodzi dolegliwości bólowe oraz wspomaga rozluźnienie napiętych mięśni.
Na początek należy wziąć prysznic lub się wykąpać. W dalszej kolejności wcieramy w ciało oliwkę (najlepiej antycellulitową). Rozmiar bańki należy dopasować do miejsca, gdzie będzie używana. Trzymamy bańkę w sposób stanowczy, ponieważ zabieg należy do intensywnych. Następnie podgrzewamy bańkę w 40-stopniowej wodzie – w całości ją zanurzamy, a po chwili wyciągamy i suszymy. Przed rozpoczęciem masażu staramy się bańkę maksymalnie przyssać do skóry. Wybieramy punkt na ciele (np. ramię), uciskamy kciukami wierzchołek bańki, aby pomóc jej przyssać się do ciała.

Masaż antycellulitowy wykonujemy od kolana i stopniowo przesuwamy bańkę coraz wyżej (ruchem linearnym). Pamiętajmy, że jeżeli bańka się odklei, należy zassać ją na nowo. Masaż powinien trwać około 10 minut.
Bańka chińska pomaga na cellulit, a efekty są widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Znakomicie poprawia ukrwienie i ujędrnia skórę.

Bańki, pijawki, bursztyn. Lecznicze sposoby naszych babć wracają do łask

Ile kosztują bańki chińskie?

Do masażu najlepiej wybierać gumowe (nie silikonowe) bańki, które kosztują w aptekach koło 30 zł za 4 sztuki.
W profesjonalnych salonach masaż kosztuje od 60 do 170 zł za godzinę.
Aby uzyskać wymarzone efekty, należy wykonać serię zabiegów – najlepiej koło 10 razy.

Więcej o: