Czarne mydło - czym jest i jak je stosować?

Obawiasz się szkodliwych dla zdrowia substancji zawartych w tradycyjnym mydle? A może z powodów ideologicznych nie zamierzasz stosować kosmetyku zawierającego składniki pochodzenia zwierzęcego? Postaw więc na całkowicie naturalne czarne mydło, którego skład to jedynie w 100% naturalne rośliny.

Jak powstaje czarne mydło?

Czarne mydło składa się głównie z oliwy z oliwek oraz czarnych oliwek poddanych procesowi miażdżenia. Dodatkowo mogą w nim znajdować się inne aromaty roślinne, lecz na tym powinna zakończyć się lista składników. Jeżeli znajdziesz dodatkowo chemiczne ulepszacze czy konserwanty możesz mieć wówczas pewność, że ktoś próbuje Cię nabrać.

Najpopularniejsza odmiana czarnego mydła pochodzi z Turcji. Jest ono powszechnie wykorzystywane w trakcie lokalnego rytuału hamman. Jeżeli zaopatrzymy się w produkt turecki, będzie on nosił nazwę czarnego mydła savon voir. Mydła roślinne powstałe na bazie oliwek są wytwarzane także w innych rejonach świata. W sprzedaży możemy natknąć się między innymi na czarne mydło afrykańskie oraz marokańskie.

To męskie mydło spierze każdą plamę! - przegląd kosmetyków, które naprawdę działają

Czarne mydło – właściwości, które musisz poznać!

Zastanawiasz się w tym miejscu zapewne, z jakich powodów tak naprawdę warto stosować czarne mydło. Właściwości tego wspaniałego kosmetyku mówią same za siebie. Otóż każda osoba, która zacznie je regularnie używać, zauważy następujące efekty:

1. zauważalne nawilżenie ciała;
2. wygładzenie naskórka;
3. usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka;
4. pozbycie się nieestetycznie wyglądających zaskórniaków;
5. odżywienia skóry;
6. doskonały efekt peelingu.

Czarne mydło savon noir to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. W przeciwieństwie do większości mydeł dostępnych na rynku, nie powoduje ono jakichkolwiek reakcji uczuleniowych. Poza tym jego stosowanie w najmniejszym stopniu nie obniża odporności organizmu ani nie naraża na ryzyko nowotworów. Do jego pozytywnych cech można zaliczyć także ponadprzeciętną wydajność, co niweluje niedogodność w postaci stosunkowo wysokiej w porównaniu do zwykłego mydła ceny (w okolicach kilkunastu złotych).

Jak wygląda czarne mydło?

Pomimo swojej nazwy, w rzeczywistości czarne mydło wcale nie jest czarne. Nazwa ta ma jedynie związek z tym, że powstało ono z czarnych oliwek. Natomiast kolorystyka zwykle jest brązowa, brunatna lub nawet bursztynowa. Charakterystyczną cechę czarnego mydła stanowi także jego bardzo gęsta konsystencja.

Kraina miodem płynąca, czyli o zastosowaniu miodu w pielęgnacji

Czy są jakieś minusy czarnego mydła?

Nieważne czy będzie to czarne mydło afrykańskie, marokańskie czy jakiekolwiek inne, jego stosowanie wiąże się z kilkoma potencjalnymi wadami. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim specyficzny zapach, który nie każdemu będzie odpowiadać. Poza tym długotrwałe używanie czarnego mydła może przyczynić się do wysuszenia skóry.

Czarne mydło - jak stosować

Jesteś już w posiadaniu czarnego mydła i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz je stosować? Otóż najlepszym sposobem jest jego nakładanie na ciało, pozostawienia na kilka minut, a następnie masaż (geomasaż) za pomocą rękawicy Kessa. Warto zachować szczególną ostrożność podczas nakładania mydła na twarz. Jeżeli bowiem dostanie się ono do oka, może powodować silne uczucie pieczenia.

Zadbaj więc o swoje zdrowie i jak najszybciej pobiegnij na zakupy do drogerii po czarne mydło. W Polsce bardzo łatwo dostępne jest zwłaszcza czarne mydło babuszki agafii. Co najważniejsze, posiada ono jedynie naturalne składniki, dlatego zyskujesz pewność zachowania wszystkich korzystnych właściwości omówionych w artykule.

Kilka kroków do idealnie gładkich dłoni. Naturalna pielęgnacja domowymi składnikami

Więcej o: