Prawidłowe używanie cieni do powiek

Cienie do powiek to jedna z tych rzeczy, które znajdują się w kosmetyczce chyba każdej kobiety. Stosuje się je często, ale czy każda z kobiet, które to robią, faktycznie wie, jak malować oczy cieniami?

W używaniu cieni do powiek chodzi nie tylko o to, aby dostosować kolor do ubrania czy karnacji skóry twarzy. Bardzo ważne jest też umiejętne nałożenie kosmetyku, aby pozostał na powiece dłużej niż kilka godzin. Poniżej znajduje się podpowiedź w postaci kilku trików, związanych z umiejętnym stosowaniem cieni do powiek.

Łączenie kolorów


Przed przystąpieniem do samego malowania trzeba użyć czegoś takiego jak baza pod cienie. Dzięki temu będzie można uzyskać trwalszy efekt make up’u.
Przede wszystkim warto łączyć różne kolory. Podstawą jest połączenie trzech barw, ale i to musi być przemyślane. Barwa najjaśniejsza z wybranego zestawu powinna być użyta jako pierwsza, będzie stanowić pewnego rodzaju bazę pod całość stylizacji. Na załamaniu powieki zwykle używa się najciemniejszego koloru, a ten, który wybrany jest jako podstawowy i główny powinien znaleźć się na pozostałych fragmentach. Ważna uwaga to ta, żeby nie nakładać cieni zbyt grubymi warstwami. Nakładanie cieni to swego rodzaju sztuka.

Perłowe cienie, zbyt ciemna szminka, za dużo pudru... Tego unikaj!


Kolor niebieski był swego czasu uważany za komiczny, przestarzały i raczej nie używało się go do malowania powiek. Dzisiaj trend na niebieskie cienie wraca z tym, że najbardziej pasuje do tych pań, które są posiadaczkami niebieskich oczu. Problem, jaki cień do niebieskich oczu – rozwiązany!
Jakie cienie do zielonych oczu będą najlepsze? Żeby podkreślić zielone oczy, dobrze jest zdecydować się na takie cienie, które będą z nimi kontrastowały. Znakomicie sprawdzą się cienie różowe, brązowe i fioletowe. Jeśli chodzi o sam fiolet, to możliwości jest naprawdę wiele: liliowy, lawendowy, śliwkowy – można je dostosować do swoich preferencji oraz do całości stylizacji.

Które wybrać?


Cienie do powiek Inglot zachwycają różnorodnością kolorów. Poza tym są bardzo trwałe, dlatego bardzo efektywnie się je stosuje. Do wyboru kolory satynowe, perłowe, matowe. Cienie Loreal oferują szeroką gamę kolorów. Paletki są wyposażone w cztery cienie, które nawiązują do jednego koloru, ale mają różne odcienie. Cienie MAC to pewność mocnych, intensywnych barw i łatwo rozprowadza się je po powiece.
Matowe cienie do powiek są bardzo eleganckie, pozwalają po prostu podkreślić spojrzenie, kontur oka, czym różnią się od cieni rozświetlających. Każde z nich są trendy, trzeba tylko postawić na te, które mają pozytywnie wpłynąć na wybraną stylizację.

Cienie do brwi


Cieniem można też malować brwi. Dobranie odpowiedniego koloru (czarnego, brązowego, beżowego) wiąże się z kolorem włosów oraz karnacją twarzy. To także sztuka, którą trzeba pojąć, aby potem można było na co dzień zadbać o piękno swoich brwi.

Dobry makijaż brwi za pomocą cieni

Cienie do powiek to rozwiązanie znane chyba przez wszystkie kobiety. Pozwalają wykonać uzupełniony makijaż twarzy, przy czym zawsze mogą podkreślić konkretną stylizację. Ich użytkowanie nie jest trudne, ale warto znać kilka zasad, dzięki którym nawiąże się do nowoczesnego makijażu oka.

Ten makijaż pasuje każdej kobiecie. Wydaje się trudny? Zrobisz go dwoma produktami

Więcej o: