Malowane brwi - naturalny efekt

Makijaż brwi nie jest najłatwiejszym sposobem na podkreślenie walorów urodowych, ale staje się coraz modniejszy. Brwi można malować tak, aby wyglądały całkowicie naturalne, jednak trzeba znać kosmetyki, które się do tego nadają.

Dbałość o brwi


Brwi mogą stać się znakomitym dopełnieniem całości makijażu pod warunkiem, że potraktuje się je profesjonalnie. Nie trzeba dużo czasu, żeby się nimi zająć, jednak konieczne jest ćwiczenie i dochodzenie do wprawy. Inaczej trzeba będzie wychodzić z domu ze zbytnio podkreślonymi brwiami.
Na sam początek trzeba wyregulować brwi – to jest podstawa ich świetnego wyglądu. Wykonanie odpowiedniego kształtu to fundament i na nim można wykonywać kolejne elementy stylizacji. Dzięki kształtowi brwi można samodzielnie nadawać wyraz twarzy. Najlepiej tak dostosować brwi, aby twarz wyglądała jak najbardziej przyjaźnie, zamiast wrogo.

Ich naturalny kształt zdradza twoją osobowość. Nie wierzysz? Sprawdź, co brwi mówią o tobie

Jak malować brwi cieniem?


Cień do brwi to jeden z najlepszych sposobów na podkreślenie ich kształtu. Trzeba szukać wśród kolorów matowych, aby nie rozświetlać tego, co do rozświetlenia się nie nadaje. A kolory do wyboru są różne – wszystko w zależności od tego, jaki się ma kolor włosów, naturalny kolor brwi oraz koloryt skóry twarzy. Można wybierać spośród czarnych, beżowych, brązowych, popielatych w różnych odcieniach. Dobranie odpowiedniego koloru sprawi, że można będzie osiągnąć naturalny efekt. Jeśli chodzi o cienie do brwi dla blondynek, to zdecydowanie trzeba wybierać spośród jasnych odcieni. Jeśli włosy są bardzo jasne, można używać cienia o 3 tony ciemniejszego od nich. Naturalny wygląd przy ciemniejszym blondzie zapewnią cienie do brwi o 3 tony jaśniejsze od włosów.
Malowanie brwi cieniem jest tym sposobem, o którym można powiedzieć, że jest bardzo delikatny. Pozwala dostać się do miejsc, gdzie rosną rzadsze włoski i dokładnie je wypełnić. Nie trzeba się martwić, że jest to zbyt mocna metoda – cień do brwi to dobry sposób na delikatne podkreślenie, które będzie nadawało się na codzienne wyjścia z domu.
Po wyborze odpowiedniego kosmetyku, trzeba wziąć pod uwagę to, jak malować brwi cieniem. Samo malowanie należy zacząć od środka łuku, a nie od końca czy początku. To dlatego, że najwięcej mocnej barwy przyda się właśnie w centralnej części, ku końcowi i ku początkowi barwa powinna stawać się mniej intensywna.

Jaki cień wybrać?


Cienie do brwi Essence są dostępne razem z całym zestawem, a zatem zawierają dwa kolory cieni, aplikator i trzy szablony, z których można korzystać przy modelowaniu ich kształtu. Cienie do brwi Inglot pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt, a co najważniejsze świetnie sprawdzają się na tych fragmentach, które są uboższe we włoski. Poza tym ich użytkowanie jest bardzo wygodne. Cienie do brwi Golden Rose to także zestaw, służący do pełnej pielęgnacji i makijażu brwi, oprócz samych cieni zawiera: dwustronny aplikator, szczoteczkę i pęsetę.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Dobre cienie do brwi to gwarancja, że całość stylizacji wypadnie nieźle. Trzeba jedynie pamiętać, aby najpierw nieco poćwiczyć, aby móc osiągać za każdym razem pożądany rezultat.

Więcej o: