Balsam brązujący - czy rzeczywiście działa i który jest najlepszy?

Gdy nadchodzi lato, lżej się ubieramy - pokazujemy nogi i ręce, czasem brzuchy i plecy. Rzeczywiście dużo atrakcyjniej prezentują się osoby, które są choć trochę opalone - wyglądają szczuplej i zdrowiej. Niegdyś to biała skóra dodawała ludziom urody - obecnie jednak, zwłaszcza w pełnym słońcu, prezentuje się nieatrakcyjnie. Z uwagi jednak na fakt, że tyle mówi się o raku skóry i szkodliwym wpływie (na przykład przyspieszającym starzenie) na organizm nadmiernej ekspozycji na słońce, część osób szuka alternatywy. Mogą nią być balsamy brązujące! Czy balsamy brązujące są szkodliwe? Jak wybrać dobry balsam brązujący? I jak go właściwie nałożyć?

Samoopalacz czy balsam brązujący?

Część osób, która chce mieć opaloną skórę, ale bez nadmiernej ekspozycji na słońce (i bez wizyt w solarium), zastanawia się czy lepiej wybrać balsam brązujący, czy może jednak samoopalacz? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta – wszystko zależy od umiejętności i stopnia opalenizny, jaki chce się uzyskać.
Z jednej strony bowiem samoopalacz z pewnością nada skórze błyskawicznie ciemniejszy odcień, ale z drugiej nieumiejętne jego nałożenie może zepsuć cały efekt. Balsam stopniowo brązujący nadaje za to skórze delikatne zabarwienie – i z każdym kolejnym użyciem efekt jest coraz bardziej widoczny. Z uwagi na fakt, że pojedyncze nałożenie daje delikatną różnicę, na skórze nie powstają nieestetyczne smugi i zacieki. Kto pragnie naturalniejszego efektu, powinien skorzystać raczej z balsamu!

Sprawdź - top produkty do pielęgnacji twarzy 2020

10 przykazań: Samoopalacze

Balsam brązujący – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych balsamów brązujących – można je kupić w drogeriach czy sklepach internetowych, ale również w zwykłych sklepach branżowych czy hipermarketach. Produkty od poszczególnych producentów różnią się często składem, szybkością i mocą działania. Do wyboru są między innymi:

 • Lirene balsam brązujący
 • Lolastyna balsam brązujący
 • balsam brązujący Dove
 • balsam brązujący Ziaja
 • balsam brązujący Perfecta
 • balsam brązujący L'Oreal
 • balsam brązujący Eveline
 • balsam brązujący Palmers
 • balsam brązujący Nivea
 • balsam brązujący Garnier
 • Soraya balsam brązujący
 • Elancyl balsam brązujący
 • Irena Eris balsam brązujący


Jak zatem widać, wybór jest rzeczywiście spory – a i tak nie zostały wymienione wszystkie kosmetyki, które można nabyć, bo co jakiś czas pojawiają się nowości - na przykład balsam brązujący pod prysznic. By zdecydować się na najlepszy dla siebie, warto poczytać komentarze innych użytkowników w sieci. Warto również przejrzeć ranking balsamów brązujących – dzięki temu poznamy wszystkie wady i zalety danego produktu i będziemy mogli zdecydować się na aktualnie najlepszy.

Zobacz - produkty do pielęgnacji ciała, które są skuteczne i poprawią kondycję skóry!

Czy balsam brązujący przeszkadza w opalaniu?

Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie balsamów brązujących nie będzie przeszkodą w trakcie normalnego opalania – wiadomo, że część ludzi chciałaby ładnie musnąć skórę balsamem na przykład przed wyjściem na plażę, a następnie ładnie się opalić już w naturalny sposób.
Wszystkie takie osoby warto poinformować, że balsamy brązujące nie stanowią w tym żadnej przeszkody – nie są barierą dla promieni słonecznych. W dodatku dobrze nawilżają skórę, a wiadomo że zwykłe opalanie (podobnie jak samoopalacz) ją wysusza – także jest to wspaniałe połączenie. Trzeba jedynie uważać, żeby się zbyt szybko nie spalić – skoro skóra jest ciemniejsza na wierzchu przez balsam, na początku nie widać jak bardzo przyciemniła się przez naturalne słońce.

Kosmetyczne nowości do opalania 2017 - przetestowałam je w Tunezji. Które chronią skórę, a które też ubranie?

Jak dobrze rozsmarować balsam brązujący?

Balsamy brązujące tworzą ciemniejszą warstwę na powierzchni naszej skóry – dlatego bardzo ważne jest, aby je umiejętnie rozsmarować. Przede wszystkim należy wcześniej użyć peelingu, by wygładzić skórę. Następnie zaś zabieramy się do aplikowania balsamu na skórę. Warto wiedzieć, że zaczynamy od dołu i kierujemy się ku górze. Starajmy się również, żeby – nakładając balsam symetrycznie – na każdą podobną część ciała nakładać go tyle samo. Nakładamy go kolistymi ruchami, a następnie bardzo ostrożnie myjemy ręce. Nim założymy ubranie, zaczekajmy kilka minut aż balsam się wchłonie.
Do wyboru są balsamy do karnacji ciemnej i jasnej – zacznijmy od tego drugiego, jeśli nie jesteśmy opaleni. W przeciwnym wypadku brak smug będzie trudny do osiągnięcia, gdyż balsamy do ciemnej cery działają mocniej.

Więcej - produkty wzmacniające rzęsy! Top kosmetyki w dobrej cenie

Więcej o: