Akcesoria do pielęgnacji paznokci

Zadbane paznokcie świadczą o elegancji. Nie wystarczy sam lakier, żeby poradzić sobie z całą pielęgnacją. Do tego potrzebne są różnorodne akcesoria do paznokci. Tylko dzięki nim można mieć zadbane dłonie, które przyciągają uwagę.

W domowym zaciszu


Najważniejszym przyrządem, który powinien znajdować się nie tylko u profesjonalnej kosmetyczki, ale też w domowych przybornikach, jest pilnik. Służy on do obróbki rantu paznokcia, istnieją różne rodzaje w zależności od tego, jaki rodzaj paznokci ma być wykonany. Np. pilnik-banan ma łukowaty kształt, dzięki czemu z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc z uwagi na kształt paznokcia. Inny rodzaj to pilnik-łódka stworzony do szczególnej dbałości o boczne krawędzie paznokci.
W domowym zaciszu bez problemu można wykonać manicure. Trzeba tylko mieć wszystkie konieczne akcesoria do paznokci. Najlepiej kupić zestaw i nie zastanawiać się wówczas nad tym, jakie drobiazgi jeszcze trzeba będzie dokupić. Niezbędne będą: nożyczki, cążki do skórek, pilniki i szczoteczka. Nożyczki (ewentualnie obcinacz) doprowadzą paznokcie do pożądanego kształtu pod warunkiem, że będą ostre. Skórki usunie się za pomocą cążków, a pilniczkiem można wymodelować ostatecznie kształt paznokci. Elementem dodatkowym, ale bardzo przydatnym, jest szczoteczka, która pozwala na oczyszczenie paznokci. Trzeba pamiętać, aby miała miękkie włosie, by nie uszkodzić płytki.

Wrastające paznokcie - klamra, płyn i inne sposoby na wrastający paznokieć


W domu powinny się także znaleźć przybory do malowania paznokci. Chodzi tutaj przede wszystkim o odżywki, różnokolorowe lakiery, utwardzacze, czyli wszystko to, co odpowiada za fantastyczny efekt końcowy na dłoniach i to bez wychodzenia z domu.

Akcesoria dla kosmetyczki


Wiele kobiet w ostatnich latach zaczęło odwiedzać kosmetyczki, aby tam dokonać szczegółowej pielęgnacji dłoni i paznokci. Aby mogło do tego dojść, każda kosmetyczka powinna być wyposażona w różnego rodzaju przybory do paznokci, które będą odpowiadać za poszczególne etapy pielęgnacji.
Akcesoria do paznokci żelowych to już temat bardziej złożony. W tym przypadku na stanowisku kosmetyczki muszą znaleźć się kopytka do skórek paznokci, lampy UV, różnego rodzaju pilniki, szczoteczka, szablony do przedłużania paznokci, waciki bezpyłowe i inne. Wszystko to odpowiada za profesjonalne wykonanie paznokci żelowych. Uzupełnienie paznokci żelowych wymaga użycia pilnika o drobnej ziarnistości, odtłuszczacza, żelu jednofazowego, żelu budującego i nabłyszczającego.
Te i wiele innych elementów jest oferowane przez sklep z akcesoriami do paznokci. Tam można znaleźć wszystko to, co niezbędne do prawidłowej pielęgnacji zarówno jeśli chodzi o niezbędnik domowy, jak i o gabinety kosmetyczne świadczące usługi najwyższej klasy. Te drugie dodatkowo mogą też skorzystać z oferty, jaką daje hurtownia akcesoriów do paznokci, aby tam mieć szerszy wybór.

Wszystko jak na dłoni. To mówią o tobie twoje palce [RYSUNKI]

Akcesoria do paznokci to temat rzeka, ponieważ co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły, dotyczące tego, co można zrobić na paznokciach, aby dodać im blasku i upiększyć. Warto znać podstawowe przyrządy, bo dzięki temu można z łatwością poradzić sobie z właściwą pielęgnacją we własnym domu.

Zwykły lakier to za mało? Te holograficzne hybrydy wyróżnią cię z tłumu

Więcej o: