Brylantyna - sposób na niesforne kosmyki

Dbałość o włosy to cecha charakterystyczna nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Ludzie dbają o swój wygląd zewnętrzny, nie zapominając o włosach, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które mają ich w tym wspomóc. Jednym z nich jest brylantyna, dostępna w kilku rodzajach. Brylantyna do włosów dla mężczyzn jest tak samo popularna jak i dla kobiet. Także mężczyźni dbają o swoje fryzury, dlatego taki produkt świetnie sprawdzi się i u jednych, i u drugich.

Brylantyna dla kobiet i mężczyzn

Brylantyna do włosów do specjalny kosmetyk, który służy do nabłyszczania włosów. Oprócz tego lekko je natłuszcza, przy okazji wygładzając. Przyda się szczególnie tym, którzy potrzebują preparatu ujarzmiającego włosy. Dzięki niej da się efektywnie i estetycznie oddzielić od siebie poszczególne kosmyki. Poza tym dzięki niemu można podkreślić wszystkie zalety fryzury w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

To, jaką nosisz fryzurę, zdradza twoją osobowość. Co włosy mówią o tobie?

Brylantyna nadaje się do użytkowania zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Można nawet polecić ją konkretnym grupom osób: dla tych, którzy mają włosy przesuszone, poddane trwałej ondulacji, do włosów farbowanych oraz rozjaśnianych. Nie ma znaczenia, czy włosy są krótkie, czy długie. Natomiast w przypadku, gdy ktoś ma włosy przetłuszczone, to brylantyna nie poprawi, a nawet pogorszy ich wygląd.
Jeśli chodzi o używanie, to można ją nakładać na włosy suche i wilgotne – to bez znaczenia. Substancję nakłada się na dłonie i rozciera, aby mogła rozprowadzić się równomiernie. Palcami należy przeczesać włosy, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością preparatu, aby nie przetłuścić zbytnio włosów. Jednocześnie należy podkreślić, że włosy modeluje się tak długo, aż osiągnie się oczekiwany efekt i jest to uzależnione od rodzaju włosów – jedni potrzebują więcej, a drudzy mniej czasu. Nie można też wmasowywać brylantyny w skórę głowy. Jeśli użyje się jej w zbyt dużej ilości, wówczas włosy nie będą wyglądać estetycznie.

Jaką brylantynę kupić?

Przykładowym preparatem jest brylantyna Joanna. Zawiera ona wyciąg ze słodkich migdałów, wosk pszczeli oraz filtr UV, który chroni przez działaniem promieni słonecznych oraz innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki takiej brylantynie włosy stają się miękkie i błyszczące. Jednym z najbardziej znanych preparatów tego rodzaju marki Joanna jest brylantyna w wosku. Cechuje ją fantastyczny zapach. Można ją stosować do modelowania pazurków, krótkich kosmyków oraz koków. Równie popularna, zwłaszcza wśród panów, jest pasta do włosów firmy Schwarzkopf - po jej użyciu włosy są mocno utrwalone i, w odróżnieniu od tradycyjnej brylantyny, matowe.
Innym rodzajem jest brylantyna w żelu (np. Taft) - świetnie oddziałuje na niesforne kosmyki, dzięki niej można w pożądany sposób ułożyć wszystkie pasma włosów - unieść je nieco i posklejać końce. Kolejnym rodzajem jest brylantyna w sprayu (np. Yardley), której najważniejszą zaletą jest fakt, że nie wysusza włosów. Łatwo się jej używa i jest wydajna.

Włosy przesuszone, wypadające, rozdwajające się. Przez miesiąc stosowałyśmy się do rad eksperta. Efekty?

Brylantyna to bardzo dobry sposób na ujarzmienie swojej fryzury, na uformowanie takiego uczesania, jakie się tylko chce. Dobry kosmetyk jest gwarancją dobrej jakości. Dodatkowo brylantyna działa pielęgnacyjnie, dlatego nie trzeba się bać o zdrowie swoich włosów.

Więcej o: