Bania w masażu i kosmetykach

Aby dać swojemu ciału chwilę wytchnienia i przysposobić go do dalszego sprawnego funkcjonowania, dobrze jest raz na jakiś czas poddawać go specjalnej, naturalnej terapii. Chodzi nie tylko o stosowanie kosmetyków, ale też o poddawanie go np. działaniu sauny.

Rosyjski sposób na zastrzyk energii

Poprawa samopoczucia, zastrzyk energii dla zmęczonego ciała, poprawienie koncentracji i wiele, wiele innych, a wszystko za sprawą jednego miejsca. Tym miejscem jest bania ruska, która odpowiada w pewien sposób tradycyjnej łaźni czy saunie.

Sauna - co ci to da? Zalety korzystania z sauny

Charakterystyczny dla niej jest wykonywany masaż. Polega on na użyciu gałązek brzozowych i wykonywaniu lekkiego biczowania po całym ciele. Dzięki niemu toksyny są bezpiecznie usuwane z organizmu, skóra jest oczyszczona i dodatkowo przyspieszone zostaje gojenie się ran. Po wyjściu z bani (a następuje to w dowolnym momencie), trzeba schłodzić ciało zimną wodą. Rosyjska bania jest nieporównywalna z żadną inną, a określenie, że to zwykła sauna, byłoby niewystarczające. Sauna a bania to wyrażenia nietożsame ze sobą. Bania rosyjska to także sposób na doświadczenie aromaterapii. Wspaniały zapach gałązek, służących do biczowania, działa niemal jak terapia zapachem.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników


W bani wykorzystuje się inne temperatury niż w klasycznej saunie. Wilgotność powietrza, panująca tutaj, wynosi 20-50% (przy czym w saunie to 10%). Tak wysoka temperatura jest uzyskiwana za pomocą polewania gorących kamieni wodą. Podczas pobytu w niej można skorzystać z dodatkowych udogodnień, jakimi są podawane napoje: kwas chlebowy, herbata ziołowa, sok brzozowy.
Można się w niej odstresować, odpocząć od codzienności, dzięki czemu przynosi ona korzyści nie tylko dla samego ciała, ale i dla duszy.

Kosmetyki naturalne

Jeśli chodzi o zabiegi upiększające, to bania rozumiana jest także jako specyficzny rodzaj kosmetyków do ciała, które działają nawilżająco i regeneracyjnie. Przykładem na to jest bania Agafii, czyli seria kosmetyków do twarzy i ciała, bazujących tylko na naturalnych składnikach i odnosząca się do tradycyjnych, rosyjskich receptur stosowanych przez zielarkę Agafię Tihonowną Jermakową. Próżno szukać w nich sztucznych barwników czy parabenów. Są one w całości wykonane z ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych i naparów. Ich nazwa - bania - wiąże się z tym, że można je stosować, np. korzystając jednocześnie z rosyjskiej bani.
Najpopularniejsza z całego zestawu jest bania Agafii maska do twarzy z dziegciu wzbogacona licznymi olejami, która wpływa pozytywnie na nawilżenie twarzy, poprawienie kolorytu skóry oraz jej regenerację. Bania Agafii maska do włosów, szampon, odżywka, peeling i mydło to inne propozycje z tej samej serii naturalnych kosmetyków do ciała.

Warte uwagi są też polskie kosmetyki DLA, które powstają na bazie świeżych naparów ziołowych. Zastąpienie wody naparami ziołowymi, znacząco wpływa na skuteczność kosmetyków i działanie substancji aktywnych. 

Jak zregenerować zniszczone włosy? Nieoczywisty poradnik kosmetyczny

Korzystanie z naturalnych sposobów dbałości o ciało daje bardzo dobre rezultaty nie tylko na chwilę, ale także na dłuższą metę. Dzięki takim sposobom jak rosyjska bania albo kosmetyki babci Agafii można uzyskać efektywne rezultaty, które pozwolą cieszyć się piękną i zdrową skórą. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają takie metody.

Więcej o: