Henna brwi nie jest zabiegiem prostym, ale można go wykonać w domu. A zatem, jak nałożyć hennę na brwi? Najpierw trzeba zgromadzić wszystkie niezbędne narzędzia do jej wykonania. Są to: henna (w żelu albo w proszku), zwykła woda utleniona, patyczek do uszu (ewentualnie pędzelek), miseczka, łyżeczka.
Na łyżeczkę nakłada się trochę henny i dolewa kilka kropelek wody utlenionej, aż doprowadzi się do konsystencji jogurtu. Brwi należy dokładnie oczyścić tonikiem. Za pomocą pędzelka pokrywa się brwi przygotowaną henną. Trzeba pamiętać, aby nakładać preparat od środka i sukcesywnie przemieszczać się do zewnątrz. Wewnętrzne zakończenie brwi powinno być wzięte pod uwagę na końcu, żeby mogło stanowić najjaśniejszą część – dzięki temu całość będzie wyglądała bardziej naturalnie. Jeśli nieco substancji ześlizgnie się z właściwego kształtu, jaki chce się uzyskać, trzeba poprawić tor patyczkami do uszu. Henna na brwi powinna być nałożona na ok. 5 minut. Po tym czasie trzeba ją zmyć.
Ich naturalny kształt zdradza twoją osobowość. Nie wierzysz? Sprawdź, co brwi mówią o tobie
Warto wykonać sobie hennę na brwiach nie tylko dlatego, że uzyska się wyraziste, ciemne brwi na dłuższy czas podkreślone, ale też dlatego, że ułatwiona zostanie ich regulacja. Grubsze i ciemniejsze włoski łatwiej wyrywać.
A jak często można jej używać? Farbowanie brwi henną zależy od koloru włosów, także od karnacji, od częstotliwości innych zabiegów kosmetycznych (np. peelingów). Jeśli takich zabiegów nie wykonuje się często, to henna pozostanie na brwiach nawet przez miesiąc. A jeśli używa się wielu kosmetyków, to szybciej przestanie ona działać.
Henna do brwi to koszt kilku złotych, jeśli chce się ją wykonać samodzielnie. Natomiast w salonie kosmetycznym zapłaci się za zabieg ok. 12 zł.
Najlepsza henna do brwi to ta, która pasuje do wyglądu danej osoby. Są różne kolory henny, należy je dobrać odpowiednio do koloru włosów i karnacji. Kolor blond dla blondynek, czarny dla brunetek, grafitowy dla platynowych blondynek, jasny i ciemny brąz dla ciemnych blondynek lub szatynek oraz rudy.
Stylizacja brwi: 9 najczęściej popełnianych błędów
W podobny sposób wykonywana jest henna do rzęs. Trzeba pamiętać jednak, aby zabezpieczyć powiekę przed zabrudzeniem, bo ślad po niej trudno jest zmyć. Im dłużej będzie się ją trzymało na rzęsach, tym intensywniejszy kolor się osiągnie, ale trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić. Po kilku minutach trzeba ją dokładnie zmyć. Farbowanie rzęs henną ma taki sam stopień trudności jak w przypadku brwi. Zanim się wykona taki zabieg, trzeba poćwiczyć.
Henna do brwi w domu nie jest trudnym zadaniem, ale trzeba się do niego przygotować. Nawet najlepsza henna nie przyniesie zamierzonych rezultatów, jeśli nie będzie się umiało jej używać. Dzięki niej przez ok. miesiąc można cieszyć się wyrazistym spojrzeniem.