Podkreśl oczy i ściągaj na siebie zachwycone spojrzenia!

Wiele badań potwierdza, że podczas pierwszego kontaktu to właśnie na oczy zwracamy największą uwagę. Nie bez powodu mówi się o nich, że są "zwierciadłem duszy", że można się w nich przeglądać. Dowiedz się, jak je podkreślić i jakie cienie do powiek wydobędą ich wszystkie walory. Zachwycaj od pierwszego wejrzenia!

Cień do powiek - kosmetyk znany od dawna

Mimo że często wydaje się, że niektóre kosmetyki są wyłącznym osiągnięciem współczesnego świata, tak naprawdę większość z nich miała swoje prototypy już w starożytności: w starożytnym Egipcie czy Rzymie. Choć dziś znaczenie i forma kosmetyków takich, jak cienie do powiek są zupełnie inne, nadal wiele kobiet nie potrafi wyobrazić sobie bez nich codziennego makijażu. Dobrze dobrane potrafią dodać nam uroku i uzyskać pożądany efekt: sprawić, że wyglądamy na młodsze, wypoczęte, pełne blasku, zmysłowe i zniewalające.

Perłowe cienie, zbyt ciemna szminka, za dużo pudru... Tego unikaj!

Jak dobierać cienie do powiek?

Każda kobieta jest niepowtarzalna: mamy inne kolory oczu, inną karnację, włosy i tak dalej, dlatego, jeżeli chcemy dowiedzieć się, jakie grupy kolorystyczne cieni będą dla nas najodpowiedniejsze, musimy najpierw przeanalizować dobrze nasz wygląd: ustalić, jaki typ urody reprezentujemy. Współczesna paleta cieni do powiek jest tak szeroka i zróżnicowana, że z pewnością nie będzie problemu z wyborem odpowiedniego odcienia produktu, który podkreśli nasze naturalne piękno. Warto pamiętać o tym, że już stosunkowo dawno odeszło się w makijażu od malowania oczu pod kolor tęczówek. Dziś skupia się na podkreśleniu oczu, wydobyciu ich, dlatego najlepsze są takie cienie do powiek, które kontrastują lub harmonizują z kolorem oczu, w żadnym razie nie te, które go przytłaczają. W zależności od naszych oczekiwań możemy zarówno wybrać matowe cienie do powiek, jak i metaliczne lub opalizujące - zależnie od efektu, który chcemy uzyskać. Warto mieć ulubioną paletę cieni w dwóch wersjach: matową na dzień i błyszczącą na specjalne okazje.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Cienie do powiek - jak nakładać?

Liczne programy telewizyjne związane z urodą sprawiły, że dziś coraz więcej kobiet wie, jak się profesjonalnie pomalować i jakie produkty będą odpowiednie do naszej cery. Oprócz tego dostęp do kosmetyków kolorowych jest znacznie łatwiejszy niż jeszcze kilkanaście lat temu, a wybór nieporównywalnie szerszy: trwałe cienie do powiek można kupić nie tylko w specjalistycznych drogeriach, ale nawet w marketach czy kioskach. Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż przetrwał jak najdłużej, trzeba dobrać odpowiedni aplikator dla danego produktu oraz zatroszczyć się o właściwe przygotowanie powieki - aby cień był trwalszy, niezbędna będzie baza pod cienie do powiek. Nakłada się ją najlepiej opuszkiem palca i pozostawia do całkowitego wchłonięcia. Dzięki niej makijaż dłużej będzie się prezentował nienagannie.

Malowanie oczu dla początkujących. Jak nakładać i rozcierać cienie?

Jeżeli chcemy szybko i efektownie podkreślić swoją urodę, a zwłaszcza swoje spojrzenie, koniecznie musimy kupić dobre cienie do powiek: z jak najkrótszą listą składników, pochodzące od sprawdzonego producenta i dopasowane kolorystycznie od typu urody. Można kupić cienie pojedynczo lub zainwestować w palety cieni do powiek, które doskonale sprawdzą się szczególnie podczas ważnych wyjść. Cienie do powiek to prosty sposób na nadanie spojrzeniu głębi i charakteru!

Więcej o: