Jak wybrać skuteczny i bezpieczny dla zdrowia antyperspirant?

Kiedy z początkiem wakacji nadchodzą nieznośne upały, poszukujesz sprawdzonego sposobu na ograniczenie problemu pocenia się. Pamiętaj, że od wyboru odpowiedniego antyperspirantu będzie zależał nie tylko twój komfort, lecz także zdrowie. Jeżeli weźmiesz pod uwagę przedstawione w artykule porady, odtąd zdołasz bez jakiegokolwiek skrępowania pokazać się w towarzystwie. Wreszcie brzydkie plamy pod pachą przestaną stanowić jakikolwiek kłopot.

Dezodorant czy antyperspirant?

Pierwszą kwestią jaką warto ustalić jest to, czy tak naprawdę lepszym rozwiązaniem jest antyperspirant czy dezodorant. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż większość z dostępnych w sprzedaży antyperspirantów działa na zasadzie blokowania wydzielania gruczołów potowych. Problem z poceniem zostaje dzięki temu rozwiązany, jednak działamy przeciwko naturze. W konsekwencji utrudnione staje się oczyszczanie organizmu poprzez usunięcie wraz z potem szkodliwych produktów przemiany materii. Dlatego warto postawić raczej na dezodorant, gdyż w tym przypadku nadal się pocimy (chociaż znacznie mniej), natomiast nie musimy już zmagać się z przykrym zapachem.

Jaki antyperspirant: męski czy damski? Czym się różnią?

Antyperspiranty oraz dezodoranty męskie różnią się od damskich przede wszystkim linią zapachową. W przypadku mężczyzny towarzyskim nieporozumieniem byłoby użycie środka pachnącego kwiatami czy innymi delikatnymi zapachami. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie nieco silniejszy zapach, który dobrze maskuje powab potu. W przypadku produktów dedykowanych kobietom, mamy znacznie szersze pole do manewru.

11 powszechnych błędów w codziennej higienie, które popełniają (zwłaszcza) kobiety

Jak zrobić naturalny antyperspirant?

Jeżeli zależy Ci w pierwszej kolejności na własnym zdrowiu, warto postawić wówczas na naturalny antyperspirant. Zdołasz go wykonać na kilka sposobów. Składniki używane w antyperspirantach domowej roboty to przede wszystkim soda oczyszczona, olej kokosowy, sok z cytryny oraz tlenek magnezu. Wszystkie z wymienionych składników lub kilka wybranych połączone razem tworzą skuteczny antyperspirant, który nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia. A warto mieć na uwadze, że komercyjne produkty za sprawą zawartości u oraz szkodliwych konserwantów, przyczyniają się zwłaszcza do rozwoju chorób nowotworowych.

Antyperspirant w kulce czy sprayu?

Antyperspiranty tworzone w warunkach domowych mogą przyjąć zarówno formę kulki, jak i sprayu. W pierwszym przypadku konieczne jest zastosowanie oleju kokosowego, który tworzy gęstą masę. Jeżeli go nie dodamy, wówczas uzyskamy specyficzną mgiełkę, która będzie służyła jako dezodorant pod pachę w sprayu. Warto przy tym pamiętać, że najlepszy antyperspirant pod kątem jego postaci to taki, który odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

7 sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej w pielęgnacji. Znałaś je wszystkie?

Antyperspirant – jaki wybrać?

Podsumowując, najlepsze rozwiązanie na jakie możemy postawić, to naturalny antyperspirant, a ściślej mówiąc dezodorant. Zdołamy go wykonać w warunkach domowych, do czego będziemy potrzebować kilka łatwo dostępnych składników (soda, cytryna, olej kokosowy, tlenek magnezu etc.). Możemy także w celu wzmocnienia zapachu dodać dowolne olejki eteryczne. Jeżeli chcesz jednak postawić na produkt ze sklepu czy drogerii, koniecznie zdecyduj się na antyperspirant bez aluminium.

Więcej o: