Pierwszą kwestią jaką warto ustalić jest to, czy tak naprawdę lepszym rozwiązaniem jest antyperspirant czy dezodorant. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż większość z dostępnych w sprzedaży antyperspirantów działa na zasadzie blokowania wydzielania gruczołów potowych. Problem z poceniem zostaje dzięki temu rozwiązany, jednak działamy przeciwko naturze. W konsekwencji utrudnione staje się oczyszczanie organizmu poprzez usunięcie wraz z potem szkodliwych produktów przemiany materii. Dlatego warto postawić raczej na dezodorant, gdyż w tym przypadku nadal się pocimy (chociaż znacznie mniej), natomiast nie musimy już zmagać się z przykrym zapachem.
Antyperspiranty oraz dezodoranty męskie różnią się od damskich przede wszystkim linią zapachową. W przypadku mężczyzny towarzyskim nieporozumieniem byłoby użycie środka pachnącego kwiatami czy innymi delikatnymi zapachami. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie nieco silniejszy zapach, który dobrze maskuje powab potu. W przypadku produktów dedykowanych kobietom, mamy znacznie szersze pole do manewru.
11 powszechnych błędów w codziennej higienie, które popełniają (zwłaszcza) kobiety
Jeżeli zależy Ci w pierwszej kolejności na własnym zdrowiu, warto postawić wówczas na naturalny antyperspirant. Zdołasz go wykonać na kilka sposobów. Składniki używane w antyperspirantach domowej roboty to przede wszystkim soda oczyszczona, olej kokosowy, sok z cytryny oraz tlenek magnezu. Wszystkie z wymienionych składników lub kilka wybranych połączone razem tworzą skuteczny antyperspirant, który nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia. A warto mieć na uwadze, że komercyjne produkty za sprawą zawartości u oraz szkodliwych konserwantów, przyczyniają się zwłaszcza do rozwoju chorób nowotworowych.
Antyperspiranty tworzone w warunkach domowych mogą przyjąć zarówno formę kulki, jak i sprayu. W pierwszym przypadku konieczne jest zastosowanie oleju kokosowego, który tworzy gęstą masę. Jeżeli go nie dodamy, wówczas uzyskamy specyficzną mgiełkę, która będzie służyła jako dezodorant pod pachę w sprayu. Warto przy tym pamiętać, że najlepszy antyperspirant pod kątem jego postaci to taki, który odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.
7 sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej w pielęgnacji. Znałaś je wszystkie?
Podsumowując, najlepsze rozwiązanie na jakie możemy postawić, to naturalny antyperspirant, a ściślej mówiąc dezodorant. Zdołamy go wykonać w warunkach domowych, do czego będziemy potrzebować kilka łatwo dostępnych składników (soda, cytryna, olej kokosowy, tlenek magnezu etc.). Możemy także w celu wzmocnienia zapachu dodać dowolne olejki eteryczne. Jeżeli chcesz jednak postawić na produkt ze sklepu czy drogerii, koniecznie zdecyduj się na antyperspirant bez aluminium.