Spraw, by Twój makijaż prezentował się wspaniale przez długi czas!

Mimo że wiele kobiet codziennie robi make up, niewiele wie, jak zrobić makijaż, by móc się cieszyć nim jak najdłużej. Sekret tkwi nie tylko we wprawnej ręce, która bez wahania i z powodzeniem nakłada kosmetyki wymagające tak dużej precyzji, jak na przykład eyeliner - podstawa fantastycznego i trwałego makijażu to dobra baza pod podkład.

Nowoczesna baza pod podkład

Dostępne obecnie w sklepach, drogeriach, aptekach i marketach bazy pod makijaż to niezwykle szeroka i bardzo zróżnicowana gama produktów. Zasadniczo można je podzielić na dwie grupy: bazy, które mają za zadanie wyłącznie zapewnić trwałość makijażowi oraz takie, które robią znacznie więcej. Ta druga grupa obejmuje takie produkty, jak baza pod podkład nawilżająca, napinająca, liftingująca, matująca, wyrównująca koloryt i tym podobne. Jeżeli tylko chcemy, możemy znaleźć bardzo multifunkcyjny produkt, który poradzi sobie nawet z niezwykle problemową cerą.

Podkład jak szpachla? Testujemy mocno kryjące fluidy do twarzy

Warto znaleźć bazy, które spełnią w pełni nasze oczekiwania: dzięki temu zyskamy nie tylko wspaniały, trwały look, ale także ograniczymy do minimum poprawki nanoszone w ciągu dnia, a oprócz tego poprawimy w widoczny sposób stan naszej cery. Tak bogaty wybór to gwarancja, że każda z pań z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.

Makijaż, który przetrwa długi dzień i całonocną imprezę? To możliwe, jeśli będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Jak znaleźć swój ideał?

Jeżeli chodzi o wybór produktu, który będzie się najlepiej sprawdzał w naszym przypadku, warto poświęcić chwilę na wypróbowanie paru specyfików. Dlaczego? Każda cera jest inna i chociaż dana baza pod podkład ma odpowiadać na potrzeby akurat naszej, nie wiadomo do końca, czy tak będzie - trudno zaufać napisowi na opakowaniu i przewidzieć reakcję naszej skóry na składniki zawarte w preparacie.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Jeżeli chcemy, aby w naszej kosmetyczce znalazła się najlepsza baza pod podkład, warto poprosić w drogerii o parę próbek różnych produktów: wówczas w domu, spokojnie i bez pośpiechu, będziemy mogły je przetestować i przekonać się, jak reaguje na nie nasza cera. Baza pod podkład powinna sprawiać, że nasza twarz jest doskonale przygotowana do nałożenia kolejnych kosmetyków, nie może się rolować ani odznaczać pod podkładem. Często to ona może zaważyć na ogólnym efekcie, jaki chcemy osiągnąć makijażem, a już na pewno ma największy wpływ na jego trwałość.

Naturalne ekstrakty i krótki skład

Dobra baza pod podkład to wbrew pozorom wcale nie ta, która jest najdroższa czy wyprodukowana przez znaną markę. Ważne jest to, jak sprawdza się ona w naszym przypadku, czy nam służy czy też może powoduje podrażnienia albo po prostu nie spełnia oczekiwań. Jeśli mamy do wyboru kilka baz i nie możemy się zdecydować na żadną, warto wybrać tą, która ma najkrótszy skład - będzie najdelikatniejsza dla naszej skóry. Cenne są takie wszystkie naturalne ekstrakty i wyciągi, które dodatkowo pielęgnują cerę i wpływają na poprawę jej stanu. Sporo tego rodzaju kosmetyków jest bogatych we wszelkie ekstrakty cytrusowe, które rozjaśniają przebarwienia, działają antyoksydacyjne i stanowią doskonały zastrzyk energii, przywracając blask i świeżość.

Więcej o: