Profesjonalne zmywanie paznokci - aceton

W ostatnich latach modne stały się paznokcie hybrydowe, akrylowe oraz żelowe. Ładnie wyglądają, kiedy są nowe, ale kiedy przychodzi czas, żeby je zdjąć, wiele kobiet zastanawia się, jak to zrobić. Istnieje specjalny środek - aceton kosmetyczny - który świetnie wpływa na ściąganie sztucznej płytki.

Środek do usuwania hybryd

Czysty aceton to najlepszy środek do zdejmowania hybrydy, akrylu czy żelu z paznokci. Za jego pomocą można przede wszystkim skutecznie ściągnąć niechcianą powłokę i zajmie to stosunkowo niewiele czasu. Ze względu na to, że powłoka na paznokciu jest zabezpieczona różnymi preparatami oraz ma dość dużą grubość, trzeba poświęcić na to trochę czasu. Jednak efekty są bardzo korzystne.

Nie umiesz malować paznokci bez brudzenia skórek? Ten gadżet (lub jego tańszy zamiennik) to zmieni

Aceton kosmetyczny to świetny środek do usuwania hybryd, żelu i wszelkich zdobień, jakie znajdują się na paznokciach. Jest często stosowany w salonach kosmetycznych, a tam sprawdza się także do czyszczenia urządzeń kosmetycznych. To substancja silnie działająca, dlatego nie potrzeba dużej ilości, aby przyniosła pożądane efekty. Dzięki niemu można zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Skąd go wziąć?

Jest wiele miejsc, gdzie można kupić aceton kosmetyczny. Da się go bez problemu dostać w drogeriach internetowych, w aptekach, w drogeriach stacjonarnych czy sklepach kosmetycznych. Przykładowo aceton kosmetyczny w Rossmannie proponowany jest w cenie ok. 11 zł, a preparat nie pozostawia białego nalotu i nie niszczy skórek wokół paznokci. Można też szukać na Allegro.

Koszt acetonu kosmetycznego

Wiemy już, gdzie kupić, ale pozostaje jeszcze kwestia, ile kosztuje aceton kosmetyczny. I czy właściwie opłaca się go kupować. 50 czy nawet 100 ml acetonu kosmetycznego to wydatek zaledwie kilku złotych. Nie jest to drogi produkt, dlatego warto się w niego zaopatrzyć, jeśli często odwiedza się kosmetyczkę i zleca wykonanie paznokci hybrydowych. Dzięki posiadaniu tego preparatu w domu nie trzeba za każdym razem, kiedy jest taka potrzeba, udawać się do salonu. Ponadto zmywanie paznokci w salonach jest droższe niż samo zakupienie preparatu i poświęcenie czasu na wdrożenie kilku czynności.

Ostrożne użytkowanie

Można samodzielnie wykonać ten prosty zabieg w domu. Wystarczy przygotować waciki i można zabierać się do dzieła. Wacik nawilża się acetonem i przykłada bardzo mocno do płytki paznokcia. Najlepiej jest owinąć go wokół palca i w ten sposób odczekać przynajmniej 30 sekund. Czasem potrzeba więcej czasu, ale 5 minut wydaje się wystarczające. Wacik należy odciągnąć dość energicznie i w ten sposób hybryda zostanie usunięta.

Lakiery hybrydowe bez lampy? Wprowadzają je na rynek prawie wszyscy. Czy warto je kupić?

Przy stosowaniu acetonu trzeba zachować ostrożność, aby nie zniszczyć sobie palców i paznokci. To substancja o bardzo silnym działaniu i nieumiejętne jej stosowanie może doprowadzić do negatywnych skutków (nawet do podrażnienia układu nerwowego). Trzeba używać go z głową, aby nie zniszczyć warstwy ochronnej naskórka i paznokcia.

Aceton kosmetyczny to bardzo silna substancja, dlatego trzeba ostrożnie się z nim obchodzić, ale przy zachowaniu zasad stosowania można skutecznie usuwać z paznokci hybrydę, żel czy akryl.

Więcej o: