Kosmetyki do cery mieszanej

Cera mieszana jest bardzo trudnym rodzajem skóry do pielęgnacji. Trzeba używać specjalnych, dobrze dobranych kosmetyków, aby zadbać o nią na co dzień. Zwykle jest tak, że fragmenty cery tłustej mieszają się z suchą, dlatego trudno jest dobrać jakiś jeden rodzaj kosmetyku, który odpowiadałby za dbałość zarówno o jeden rodzaj, jak i o drugi fragment.

Cera mieszana – pielęgnacja

Cera mieszana jest trudna do okiełznania, dlatego trzeba znać sposoby jej pielęgnacji, aby zapewnić skórze zdrowy, piękny wygląd. Przede wszystkim należy poznać cele, jakie powinny przyświecać posiadaczce takiego typu skóry twarzy. Po pierwsze zmniejszenie produkcji sebum w strefie czoło-nos-broda, a po drugie nawilżenie. Trzeba w tym celu dobrać odpowiednie kosmetyki. Konieczne jest codzienne dwukrotne oczyszczanie cery żelem do mycia twarzy. Poprawie kondycji skóry będzie sprzyjać używanie tonika. Trzeba też pamiętać, że nawilża się całą twarz, a nie tylko jej fragmenty.

Moda na olej kokosowy. Jest naturalną alternatywą dla kosmetyków, a jako ich składnik potrafi zdziałać cuda

Odpowiedni podkład

Skłonności do tworzenia się zaskórników, często występujące niedoskonałości czy trądzik to cechy, jakimi charakteryzuje się cera mieszana. Podkład, jakiego należy używać do jej pielęgnacji musi być specjalnie dobrany. Można skorzystać z propozycji firm Catrice, Dr Irena Eris i Loreal. Aby dobrze dobrać podkład, trzeba testować różne możliwości i dostosować je do swojej skóry. Mimo że cera mieszana posiada jakieś konkretne cechy, to tak naprawdę u każdej kobiety wygląda ona nieco inaczej.

Odpowiedni krem

W tym przypadku poleca się krem nawilżający, cera mieszana wymaga bowiem szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim krem nie może mieć tłustej konsystencji, bo mogłoby to spowodować dodatkowe problemy ze skórą – jak podano wyżej, cera mieszana ma jednocześnie cechy suchej i tłustej, dlatego użycie kremu tłustego nie wpłynęłoby na nią pozytywnie. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, żeby na opakowaniu było napisane przeznaczenie: cera mieszana. Krem musi być odpowiednio oznaczony, wtedy ma się pewność, że zadziała zgodnie z przeznaczeniem.

Zaopiekuj się swoją skórą! Zobacz, jak zrobić sobie domowe spa z naturalnych składników

Jaki krem nawilżający będzie najlepszy?

Można próbować używać kosmetyków firmy Bielenda. Z tej marki dostępny jest krem przeciw błyszczeniu skóry z ogórka i limonki. Druga propozycja to Nivea Visage krem matujący na dzień oraz Galenic Cauterets nawilżający krem matujący. Krem Perfecta cera mieszana jest świetną propozycją dla tych kobiet, które oczekują od tego rodzaju kosmetyków czegoś więcej niż tylko nawilżenia. Pomoże on zmatowić skórę – można go stosować i na dzień, i na noc. Poza tym dotlenia skórę i wpływa na ograniczenie wydzielania łoju, a także ma działanie antybakteryjne. Dzięki niemu funkcje oddechowe komórek są pobudzone. Propozycji kremów nawilżających do cery mieszanej jest naprawdę wiele. Trzeba wybrać tę, która najbardziej będzie sprawdzać się do danego typu skóry.

Najlepszy krem nawilżający? Kupisz go za 10 złotych w... dyskoncie

Jeśli problemem kobiety jest cera mieszana, blog traktujący o sposobach jej pielęgnacji będzie doskonałym, sposobem na zapoznanie się ze środkami, pozwalającymi ją upiększyć i prawidłowo o nią zadbać.

Więcej o: