Baza pod cienie - wartościowa choć niedoceniana

Baza pod cienie to specyficzny kosmetyk. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez niego, choć nie brakuje i takich pań, które nie stosują go po prostu dlatego, że nie mają pojęcia, jak mógłby on im pomóc. Co zatem warto o nim wiedzieć?

Baza pod cienie – dlaczego warto?

Istnieje przynajmniej kilka argumentów przemawiających za tym, aby sięgać po bazę pod cienie, na pierwszy plan wysuwa się zaś to, że kosmetyk ten sprawia, że same cienie na powiekach utrzymują się zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że baza nie tylko wydobywa kolor cieni, ale również wzmacnia go, a do tego zapobiega uczuleniom, wysuszaniu i podrażnieniem.

Posłuchaj podcastu Trzy rodzaje baz pod cienie do powiek. Wybierz najlepszą dla siebie

Perłowe cienie, zbyt ciemna szminka, za dużo pudru... Tego unikaj!

Baza może być też wybawieniem dla kobiet, które zmagają się z problemem zmarszczek. Owszem, nie jest w stanie ich wyeliminować, może je jednak wygładzić i wypełnić, przez co nasze spojrzenie staje się młodsze. To także sposób na łatwe aplikowanie cieni do powiek, co przydaje się zwłaszcza kobietom, które nie mają jeszcze doświadczenia w robieniu makijażu.

Baza pod cienie – jak stosować?

Istnieje kilka sposobów na stosowanie bazy pod cienie, każda kobieta powinna więc skłaniać się ku rozwiązaniu najbardziej intuicyjnemu w jej przypadku. Najlepiej jednak wcześniej oczyścić skórę tonikiem, nałożyć podkład z pominięciem okolic oczu, sięgnąć po korektor i bazę nałożyć na całe powieki, począwszy od rzęs w kierunku łuku brwiowego. Warto zwracać uwagę, aby czynność była wykonywana delikatnie, a sama warstwa bazy była jedynie minimalna. W innym wypadku powieki będą sprawiały wrażenie ciężkich, co sprawi, że efekt nie będzie aż tak spektakularny.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Najlepsze bazy pod cienie

Niemal każda firma kosmetyczna może nam zaproponować bazy pod cienie swojej produkcji. Ocena tego, która jest najlepsza, ma zazwyczaj subiektywny charakter, warto jednak zapoznać się z tymi, które obecnie cieszą się największą popularnością.

 1. Baza pod cienie Avon
  Ten sprzedawany w poręcznym opakowaniu kosmetyk jest wysoko ceniony przez panie przede wszystkim dlatego, że przeciwdziała zjawisku zbierania się cieni w załamaniach powiek. Bogaty wybór baz sprawia też, że optymalne dla siebie rozwiązanie mogą znaleźć panie o bardzo zróżnicowanych odcieniach skóry.
 2. Baza pod cienie Artdeco
  Baza pod cienie Artdeco jest dość gęsta, co może początkowo rodzić trudności z jej nakładaniem (pozbędziemy się ich trzymając przez jakiś czas bazę w palcach i pozwalając się jej „rozgrzać"). Jej ogromnym atutem jest odporność na działanie wody.
 3. Baza pod cienie Inglot
  Baza wyprodukowana przez Inglot zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że jest oferowana w bardzo wygodnym opakowaniu, w tubce, a nie w pojemniczku, co w istotny sposób ułatwia jej aplikację. Kosmetyk można dopasować do odcienia skóry, klientki zaś nie skarżą się na reakcje alergiczne po kontakcie z nim.
 4. Baza pod cienie Essence
  Rozwiązanie oferowane przez Essence zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że można je w wygodny sposób aplikować. Baza po nałożeniu jest bezbarwna, a skuteczność, z jaką wypełnia niedoskonałości cery sprawia, że można jej używać również w charakterze korektora.
Więcej o: