Etui dla bezpieczeństwa okularów

Jeśli nosi się na co dzień okulary, nieważne, czy to okulary korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, często zdarza się, że istnieje konieczność ich zdjęcia choćby na chwilę - kiedy przestaje świecić słońce albo kiedy idzie się spać. Zamiast odkładać je gdziekolwiek, warto wyposażyć się w coś, co pozwoli zadbać o ich bezpieczeństwo.

Po co etui?

Okulary – zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne – to dość duży wydatek. Warto o nie dbać, ponieważ nie jest to coś, co kupuje się zbyt często. Poza tym zwykle są one dobierane indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby. Ważną kwestią jest dbałość o takie elementy. Dlatego też warto wydać nieco więcej pieniędzy i w komplecie kupić także specjalne etui na okulary, do którego będzie można je schować w razie potrzeby. Etui sprawi, że okulary będą służyć przez dłuższy czas, a poza tym będą wyglądać dobrze, elegancko i estetycznie, cały czas jak nowe, be zadrapań i zarysowań. Razem z etui zwykle dostaje się też specjalną ściereczkę z mikrofibry, służącą do pielęgnacji szkieł. Stosując ją, można zadbać o szkła – czyszczenie ich zwykłymi materiałami może je zarysować i zniszczyć, a przez to będzie się gorzej widziało.

Dobieranie etui

Etui na okulary to wręcz niezbędne akcesorium dla wszystkich tych, którzy na co dzień użytkują okulary. Zabezpiecza ono przed działaniem czynników zewnętrznych. Istnieją różne rodzaje etui do okularów, dlatego trzeba zastanowić się nad tym, w jakich okolicznościach będzie się go wykorzystywać, aby dobrać odpowiednie.

Jak dobrać idealne okulary słoneczne do kształtu twarzy? [RYSUNKI]

Jeśli będzie się je nosiło w torebce (np. w przypadku kobiet), to lepiej, aby nie było ono zbyt miękkie i lekkie, ponieważ nie ochroni ono okularów przed innymi przedmiotami znajdującymi się w torebce – okaże się, że okulary zostały uszkodzone. Jeśli jednak ma się pewność, że podczas przenoszenia okulary nie będą narażone na uderzenia itd., to można zdecydować się na miękkie etui. 

Bardzo ważne jest też, aby sprawdzić rozmiar etui i dostosować go do swoich okularów. Inaczej może się okazać, że zakupione akcesorium było chybionym pomysłem. 

Skórzane etui na okulary też jest dobrym pomysłem, ponieważ nie dość, że odpowiednio zabezpieczy to, co w środku, to jeszcze posłuży przez długi czas. W tym przypadku stawia się na design tego dodatku. Może ono być odzwierciedleniem stylu właściciela w podobny sposób jak portfel czy same okulary. Kolory i wzory są bardzo różne, więc można dostosować je do indywidualnych preferencji.

7 zasad dbania o wzrok dla okularników

Można je też dobrać w odniesieniu do innych posiadanych elementów, jak chociażby wspomniany portfel. Etui na okulary i portfel z jednej kolekcji będą się świetnie razem prezentowały np. na biurku w pracy. Czym innym będzie etui na okulary sportowe – wówczas można je nosić np. przy pasie od spodni.

Eleganckie etui na okulary to wręcz niezbędne akcesorium dla tych, którzy na co dzień noszą okulary. Dzięki niemu można zadbać o okulary, aby służyły przez dłuższy czas, a nie tylko na jeden sezon. Rożne kolory, różne wzory i sposoby zamykania dają szeroką ofertę dla każdego klienta. Można je dobierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami, ale przede wszystkim trzeba się kierować wygodą użytkowania.

Malowanie oczu dla początkujących. Jak nakładać i rozcierać cienie?

Więcej o: