Ampułki do włosów bez tajemnic

Choć problem wypadających włosów kojarzy się nam przede wszystkim z mężczyznami, nie da się ukryć, że jest on ogromnym wyzwaniem także dla pań. Na rynku możemy dziś spotkać szereg rozwiązań, dzięki którym uporanie się z nim jest łatwiejsze, a jednym z najbardziej wartościowych wydają się być ampułki do włosów. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Ampułki do włosów – zastosowanie

Choć na rynku dominują ampułki na wypadanie włosów rozwiązujące problem ich systematycznej utraty, mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jest nam w stanie pomóc także w innych okolicznościach. W salonach kosmetycznych i drogeriach możemy też kupić ampułki na porost włosów, a także ampułki wzmacniające włosy, dzięki którym mogą one odzyskać blask i gęstość.

W zależności od tego, z jakimi ampułkami mamy do czynienia, zmienia się sposób ich stosowania. W sprzedaży dostępne są więc intensywne kuracje o jednorazowym zastosowaniu, za pomocą których jesteśmy w stanie rozwiązać konkretny problem, a także ampułki, które stosuje się przez dłuższy czas, aby wzmocnić efekt ich działania.

Ampułka na włosy – jak wybrać najlepszą?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rozwiązań wzmacniających włosy i zapobiegających ich wypadaniu, a zbyt duży wybór może być równie kłopotliwy, co brak możliwości jego dokonania. Jeśli więc chcemy, aby ampułki do włosów spełniały nasze oczekiwania, podczas zakupu powinniśmy zwracać uwagę na przynajmniej kilka czynników.

Jak się pięknie starzeć? 59-letnia top modelka pokazuje krok po kroku, jak dba o twarz i włosy. Efekt super!

Pierwszym niezmiennie pozostaje ich skład, jeśli bowiem ampułka nie zawiera wartościowych składników aktywnych, trudno liczyć na to, że kuracja spełni pokładane w niej nadzieje. Nie mniej istotna jest jednak również metoda aplikowania kosmetyku oraz nasza wygoda, a także opłacalność produktu i cena. Zawsze warto też zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat tego rodzaju produktów zwłaszcza, jeśli ich problemy z włosami były zbliżone do tych, z jakimi same musiałyśmy się borykać.

Keratyna w ampułkach do włosów – jak stosować?

Jedną z najpopularniejszych substancji aktywnych, z jakimi mamy do czynienia w ampułkach do włosów, jest keratyna, a więc włókniste białko znajdujące się zarówno w naskórku, jak i w jego produktach. Nic w tym zresztą dziwnego, kreatyna bowiem nie tylko wzmacnia strukturę tych włosów, które uległy już uszkodzeniu, ale również nawilża je i przywraca im dawny blask.

Włosy przesuszone, wypadające, rozdwajające się. Przez miesiąc stosowałyśmy się do rad eksperta. Efekty?

Przed zastosowaniem kosmetyku warto upewnić się, czy jego producent nie pozostawił nam szczegółowych zaleceń odnoszących się do jego stosowania. Jeśli jednak ich nie ma, pamiętajmy, że ampułki na wypadanie włosów oraz te o działaniu wzmacniającym, powinno się nakładać na świeżo umyte, osuszone ręcznikiem, ale jeszcze wilgotne włosy. Jeśli planujemy stosować keratynę w ampułkach regularnie, warto zaopatrzyć się w specjalny rozpylacz, dzięki któremu aplikacja jest jeszcze łatwiejsza, a my mamy pewność, że substancja aktywna znalazła się na całej powierzchni włosów. Ampułka zwykle wystarcza jedynie na jedną aplikację. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu jej działania, wcierajmy jej zawartość we włosy palcami. W zdecydowanej większości przypadków efekty są widoczne już kilka minut po zastosowaniu takiego kosmetyku.

Więcej o: