Henna do włosów - zalety i wady

Farbowanie włosów henną przybiera na popularności. Coraz więcej kobiet chętnie sięga po taki sposób, aby uchronić się przed szkodliwym działaniem zwykłych chemicznych farb. To alternatywa, która daje bardzo dobre efekty, więc nic dziwnego, że panie chętnie po nią sięgają.

Zalety henny do włosów

Henna do włosów ma wiele zalet. Przede wszystkim nie szkodzi włosom tak bardzo jak zwykła farba chemiczna. Poza tym poprawia wygląd włosów, dodając im blasku. To dlatego, że stosuje się farbę roślinną i wykorzystuje zioła. Zioła mają upiększający wpływ na włosy. Naturalna henna do włosów pokrywa odrosty, daje naturalny efekt, dzięki niej włosy nabierają życia.

Przesuszone włosy

Najczęściej zadawane pytanie w kontekście farbowania włosów odnosi się do tego, czy henna niszczy włosy. Niestety tak, chociaż rodzaj uszkodzeń zależy od tego, jaki jest charakter włosów. Henna wysusza włosy, co stanowi jej największą wadę. Najgorszy wpływ ma na włosy zniszczone i wysokoporowate. Może się okazać, że zamiast zwracać uwagę na świetny kolor, właścicielka będzie załamana sianem, jakie pojawi się jej na głowie. Aby zmniejszyć ryzyko przesuszenia włosów, można do rozrobionej substancji dodać odżywki nawilżającej, która będzie chronić włosy.

Farbowane włosy - jak utrzymać ich kolor na dłużej (nawet latem)

Henna do włosów raczej nie powinna powodować ich wypadania, chyba że stosuje się ją w niepoprawny sposób.

Henna na siwe włosy

Wydaje się, że włosy siwe nie poddadzą się działaniu henny. Nic bardziej mylnego. Da się je pofarbować henną, a jeśli dodatkowo będzie się je farbowało regularnie, siwe włosy nabiorą więcej barwnika i kiedy henna do włosów będzie się spłukiwać, one nie będą się różniły tak bardzo od pozostałych kosmyków. Henna do włosów Khadi daje możliwość dokładnego pokrycia siwych włosów. Wiele klientek ma do niej pełne zaufanie. 

Trwałość po zabiegu

Henna na włosy utrzymuje się dość długo, wbrew temu, co głosi powszechne przekonanie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki jej rodzaj został użyty oraz od tego, na jaki rodzaj włosów została nałożona. Wpływ na długość działania ma też sposób nałożenia, dlatego trzeba mieć wprawę, aby spodziewać się dobrych efektów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to okaże się, że kolor utrzyma się na włosach nawet przez kilka tygodni.

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Malowanie włosów henną jest mniej trwałe niż to wykonywane za pomocą farb chemicznych.

Poprawne stosowanie henny

Aby zyskać odpowiedni efekt podczas stosowania henny, trzeba najpierw dobrze ją rozrobić. Jednolitą papkę zostawia się na noc, aby mogła przybrać właściwy kolor i dopiero następnego dnia nakłada się ją na włosy. Nałożoną hennę powinno się trzymać na włosach ok. 4 godzin. Przez następne dwa dni nie należy myć głowy, aby kolor mógł się utrwalić. Henna do włosów to specyficzny rodzaj farby, który na początku będzie się wydawał zielony, dlatego potrzebuje czasu, aby nabrać właściwego odcienia.

Aby sprawić, że włosy będą wyglądały naturalnie, warto spróbować pofarbować je henną, a nie zwykłą, chemiczną farbą. Co prawda, trzeba uważać, aby nie doprowadzić do ich wysuszenia, ale efekt, jaki się osiągnie, będzie zdumiewający.

Więcej o: