Jak rozpoznać dobry tusz do rzęs?

W drogeriach, marketach, a niekiedy nawet w aptece można kupić tusze do rzęs. Są to produkty typu make up, które pozwalają na wykonanie pięknego makijażu codziennego i zjawiskowego makijażu wieczorowego. Jak dokonać wyboru odpowiedniego tuszu do rzęs?

Rodzaje tuszów do rzęs

Nie jest istotne to, jakie składniki znajdują się w samym tuszu, ale jaka szczoteczka jest w nim stosowana. Do podstawowych rodzajów tuszu do rzęs wyodrębnionych na podstawie rodzaju szczoteczki i uzyskiwanego efektu, zalicza się:

  • Tusze wydłużające - pomagają wydłużyć rzęsy, dzięki zawartości cząsteczek kaszmiru i polimerów, a przede wszystkim, dzięki odpowiedniej rzadkiej szczoteczki, docierającej do każdej pojedynczej rzęsy.
  • Tusz pogrubiający - gęsty tusz, o grubej, gęstej szczoteczce.
  • Tusz podkręcający - szczoteczka ma kształt łuku, dzięki czemu nadaje rzęsom odpowiedni, podkręcony kształt.
  • Tusz klasyczny - ze standardową, średnio-grubą i prostą szczoteczką, dzięki któremu można uzyskać naturalny efekt delikatnie podkreślonych rzęs.
  • Tusz wydłużająco-podkręcający - szczoteczka takiego tuszu jest gęsta i wygięta w łuk.
  • Tusz rozdzielający rzęsy - ze szczoteczką rzadką, z długimi włóknami, przypominającą grzebyczek, która pozwala na dokładne rozłożenie kosmetyku na rzęsach.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Do tego można wyróżnić tusze do rzęs kolorowe, choć najczęściej korzysta się z tuszu czarnego. Na wakacje przyda się tusz wodoodporny, który nie rozmazuje się pod wpływem działania wody, ale rzęsy po jego użyciu są sztywne. Dla alergików poleca się zaś tusz hipoalergiczny, który nie podrażnia wrażliwej skóry wokół oczu i samej gałki ocznej.

Makijaż, który przetrwa długi dzień i całonocną imprezę? To możliwe, jeśli będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Jak wybrać tani i dobry tusz do rzęs? Jak sprawić, że dzięki niemu nasze rzęsy będą długie i zjawiskowe? Najlepiej jest dopasować tusz do własnych potrzeb. Należy więc określić, czy mamy długie, czy krótkie rzęsy, czy są gęste, czy rzadkie? Od tego zależy, jaką szczoteczkę i jaki typ tuszu do rzęs będzie dla nas idealny.

Jaki jest dobry tusz do rzęs wydłużający?

Dobry wydłużający tusz do rzęs ma szczoteczkę plastikową lub gumową, która rozdzieli rzęsy i sprawi, że kosmetyk zostanie nałożony na każdy pojedynczy włosek. Silikonowe szczoteczki doskonale rozczesują nawet mocno splątane rzęsy i wydłużają je. Jeśli na dodatek mają kuliste zakończenie, bez problemu pomalujemy nią nawet najkrótsze włoski w wewnętrznych kącikach oczu.

Jaki pogrubiający tusz do rzęs wybrać?

Tani, dobry tusz do rzęs pogrubiający nie musi być wyprodukowany przez najbardziej znane, luksusowe marki. Może być to dobry tusz pogrubiający do rzęs ze szczoteczką o kształcie stożka. Najlepiej sprawdza się na długich, prostych, ale cienkich rzęsach. Tusz otula wówczas każdą rzęsę, sprawiając, że wydaje się grubsza niż jest w rzeczywistości.

Jak długo używasz otwartego pudru lub tuszu do rzęs? Dowiedz się, jaki termin ważności mają nasze ulubione kosmetyki!

Zawsze dobierajmy tusz do własnych preferencji i posiadanego typu rzęs. Sięgajmy po produkty sprawdzonych marek, z których już kiedyś korzystaliśmy, aby mieć pewność, że kosmetyk nie wywoła w naszym przypadku ostrej reakcji alergicznej. Sam tusz powinien mieć gęstą, ale półpłynną konsystencję, aby dobrze nakładać się na rzęsy i wykańczać perfekcyjny makijaż.

Więcej o: