Moda na french manicure

French manicure to sposób malowania paznokci, który parę lat temu podbił serca wielu kobiet. Dzięki niemu paznokcie wyglądają bardzo elegancko i są zadbane. Nie trzeba nakładać na nie krzykliwych kolorów, aby cieszyć się rewelacyjnym efektem. Dzisiejsze sposoby jego wykonania zadowolą każdą klientkę.

French manicure - co to za metoda?

French manicure to sposób malowania paznokci na jasne barwy. Polega na pokryciu płytki pastelowym kolorem i zaznaczeniem białych końcówek. Najbardziej sprawdza się na paznokciach o lekko kwadratowym kształcie, ale istnieją też wersje malowania paznokci o kształcie migdała. Można go zrobić u kosmetyczki albo samodzielnie w domu.

Ślubny manicure - 15 klasycznych i eleganckich propozycji

Podbił serca wielu kobiet dzięki prostocie wykonania oraz dzięki rewelacyjnemu efektowi, który jednocześnie sprawia, że paznokcie są zadbane, ale i nie narzuca się wizualnie. Pozwala wykorzystywać bardzo modne pastelowe barwy. Można pokusić się o stwierdzenie, że french manicure to klasyka w najlepszym wydaniu, ponadczasowe podejście do paznokci, które będzie stale gościło w trendach urodowych.

French manicure krok po kroku

French manicure wykonuje się bardzo prosto we własnym domu. Poniżej kilka kroków, służących atrakcyjnemu malowaniu paznokci:

  1. Na początek trzeba zmyć poprzedni lakier i dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. Na opiłowane paznokcie należy nałożyć płyn do skórek, aby je delikatnie odsunąć. Teraz kolej na bazę pod lakier, najlepiej przezroczystą.
  2. Krok drugi to nałożenie i naklejenie na paznokcie papierowych szablonów, które mają pomóc przy malowaniu białym lakierem końcówek paznokci. Dzięki nim można dokładnie wydzielić miejsce do pomalowania i równo nałożyć na nie biały lakier. Po wyschnięciu wystarczy odkleić papierowe szablony i sprawdzić, czy lakier nałożony został równo.
  3. Na koniec wystarczy nałożyć na płytkę wybrany lakier – beżowy, pastelowy, różowy, bezbarwny – w zależności od preferencji. Teraz wystarczy jeszcze nanieść na paznokieć utwardzacz i rezultat gotowy.

Kolorowy french manicure to wersja dla tych pań, które chciałyby posłużyć się tą metodą, ale nieco ją uatrakcyjnić. W tym przypadku można wybierać spośród wielu kolorów i dobierać je według indywidualnych preferencji.

U kosmetyczki

Samodzielne wykonanie manicure’u francuskiego nie jest trudne, ale wymaga bardzo dużej precyzji. Dlatego też niektóre kobiety, chcące osiągnąć naprawdę dobre efekty, wolą zdecydować się na usługi kosmetyczki. Dzięki temu mają pewność, że wszystkie warstwy utwardzające itd. zostaną nałożone, aby efekt utrzymywał się na paznokciach jak najdłużej. Koszt takiego zabiegu to ok. 30 zł.

Instagramowe trendy zawsze są głupie? Te paznokcie są naprawdę ładne! [ZDJĘCIA]

W salonie kosmetycznym można poza tym zrobić french manicure hybrydowy, który opiera się na tradycyjnym wykonaniu z tym, że jest dużo trwalszy. W tym przypadku paznokcie będą też bardziej błyszczące niż po wykonaniu tradycyjnego manicure’u.

Kwestią, która interesuje wiele kobiet, jest to, czy french manicure ciągle jest w modzie? Przez pewien czas święcił triumfy wśród sposobów malowania paznokci, później został uznany za przestarzały. Teraz wrócił i ponownie zdobi dłonie wielu kobiet.

Więcej o: