Kolorowe soczewki - nie tylko na wady wzroku

Soczewki kontaktowe do oczu to bardzo dobry sposób na aktywność fizyczną. Nie przeszkadzają tak jak okulary w codziennych czynnościach, dlatego nosi się je dużo wygodniej. Pacjenci bardzo chętnie przystają na ich zakładanie, ponieważ daje im ono komfort. Specyficznym rodzajem soczewek kontaktowych są soczewki kolorowe.

Soczewki kolorowe w dwóch rodzajach

Soczewki kontaktowe kolorowe są dostępne w dwóch wariantach: pierwszy posiada moc optyczną, drugi jest bez niej i ma jedynie funkcję kosmetyczną. Można ich zatem używać, jeśli ma się wadę wzroku, ale także bez niej, by cieszyć się po prostu efektem, jaki daje kolor soczewek. Taki rodzaj soczewek można znaleźć w ofercie różnych producentów, ich wybór jest bardzo duży.

W pracy musisz mieć "oczy dookoła głowy" - więc o nie dbaj!

Wpływ na stworzenie tego typu soczewek, który nie jest nastawiony na poprawę widzenia, miał fakt, że producenci zaczęli prześcigać się w pomysłach na to, jak urozmaicić możliwości tego produktu. Wywoływany efekt przypadł do gustu tym, którzy po prostu chcieli zmienić coś w swoim wyglądzie.

Soczewki dla osób bez wad wzroku

Soczewki kolorowe zerówki to pomysł, który jest wykorzystywany przez osoby nie mające problemów ze wzrokiem, ale po prostu chcą poprawić swój wygląd. Chodzi o to, że nie mają one działania korygującego wzrok, pełnią jedynie funkcję kosmetyczną, upiększającą. Mają one różne kolory – każdy może je dobrać według indywidualnych preferencji. Można nawet wybierać spośród nietypowych wzorów, pozwalających np. przybrać oko tygrysa itd.

Nie potrafisz narysować kreski? Przetestowałyśmy 3 instagramowe triki, które mają nam to ułatwić

Są one dostępne w wielu wariantach – podobnie jak zwykłe soczewki kontaktowe. Mogą to być soczewki kolorowe na jeden miesiąc, na dwa tygodnie albo na jeden dzień. Te ostatnie nie wymagają dodatkowej pielęgnacji i świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które swój wygląd chcą zmienić jedynie na potrzeby np. imprezy.

Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są w następujących rodzajach: wzmacniające naturalny kolor oczu, dające nowy kolor, optycznie powiększające powierzchnię tęczówki, rozświetlające za pomocą odpowiednio dobranych pigmentów, nadające oczom wyrazistości i posiadające specjalne wzorki (kocie oko czy flaga Polski).

Urodowe triki, do których nie przyznajemy się facetom

Wielu zastanawia się, czy takie soczewki nie psują wzroku. Soczewki kolorowe są tak skonstruowane, aby nie niszczyć wzroku, aby substancje w nich zawarte nie miały kontaktu z oczami. Poza tym chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Trzeba jedynie pamiętać, aby zachować pełną higienę podczas ich zakładania.

 

Koszt zakupu

Kolorowe soczewki kontaktowe to koszt ok. 60-80 zł za zestaw sześć sztuk. Jest on zróżnicowany w zależności od producenta. Profesjonalna marka soczewek to koszt nawet 140 zł za sześć soczewek lub 60 zł za dwie. Cena odzwierciedla wszystkie ich zalety, przede wszystkim wygodę stosowania. Nosząc je, można zapomnieć, że ma się wadę wzroku.

Kolorowe soczewki kontaktowe dostępne są w większych salonach optycznych.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Kolorowe soczewki - nie tylko na wady wzroku
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl