Uzupełnienie makijażu - korektor pod oczy

Aby pożegnać na zawsze cienie pod oczami i cieszyć się promienistym, wyrazistym spojrzeniem, a także czuć się pewnie podczas każdego spotkania, koniecznie trzeba wyposażyć się w taki kosmetyk, który na to pozwoli. Takim jest korektor pod oczy przystosowany specjalnie do ukrywania niedoskonałości skóry pod oczami.

Korektor pod oczy – po co?

Można powiedzieć, że stosując korektor pod oczy, sztukę kamuflażu da się opanować do perfekcji. Dzięki niemu nie trzeba zbytnio przejmować się sińcami pod oczami czy innymi problemami skórnymi w tym miejscu, ponieważ specjalne kosmetyki mają tak przystosowane składniki, że świetnie się sprawdzają w tym zakresie. Dzięki nim będzie można wyglądać zdrowo, nawet jeśli kobieta jest niewyspana. Korektor jest uzupełnieniem makijażu, ponieważ pozwala zakryć to, czego nie chce się pokazywać. W zasadzie bez niego można uznać, że makijaż jest niepełny.

Najbardziej wielofunkcyjny kosmetyk? Poznaj 6 różnych zastosowań korektora

Aplikacja korektora pod oczy

Skóra pod oczami musi być dobrze przygotowana do nałożenia korektora. Powinien się na niej znaleźć krem nawilżający (najlepiej taki, który się szybko wchłania). Po kilku minutach można rozpocząć nakładanie korektora. Aby ukryć cienie, które mają lekko fioletowy kolor, dobrze jest wybrać korektor żółty. Najlepiej nałożyć go pędzelkiem albo  palcami. Robi się to, rozpoczynając od wewnętrznego kącika i kierując się do zewnętrznego. Przy pomocy palców należy delikatnie wklepać korektor w skórę twarzy. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, że wklepywanie korektora jest jedynym poprawnym użyciem. Pędzelkiem można go nałożyć, ale nie rozprowadzić, ponieważ nie wniknie głęboko w skórę twarzy.

Makijaż, który przetrwa długi dzień i całonocną imprezę? To możliwe, jeśli będziesz pamiętać o kilku szczegółach

Jaki wybrać odpowiedni korektor?

Trzeba zwrócić uwagę na opinie na temat konkretnych kosmetyków lub po prostu je przetestować na własnej skórze i na tej podstawie sprawdzić, czy konkretna marka nam odpowiada i daje dobre efekty. Korektor przede wszystkim powinien być trwały – lepiej, żeby działał przez wiele godzin. Ponadto, aby dobrze i komfortowo się go nosiło na twarzy, powinien posiadać lekką konsystencję. Dzięki temu skóra nie będzie się wysuszać. W razie gdyby jednak któraś z pań zdecydowała się na korektor o ciężkiej konsystencji, powinna nałożyć pod niego dużą warstwę kremu nawilżającego.

Więcej niż korektor? Nowoczesne kosmetyki nie tylko zakrywają, ale także pielęgnują skórę pod oczami. Zobacz nasze propozycje

Korektor rozświetlający

Rozświetlający korektor pod oczy doskonale sprawdzi się, jeśli chce się uwydatnić spojrzenie. Przykładem jest korektor pod oczy Loreal Paris – Lumi Magique, który wydobywa naturalne światło skóry, a jednocześnie zapewnia doskonałe krycie i nawilżenie przez długi czas. Innym przykładem jest korektor pod oczy Max Factor Mastertouch Concealer. To bardzo lekki fluid, nadający się do rozjaśniania oraz rozświetlania cieni pod oczami. Co więcej, pozwala on na wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz na zatuszowanie niedoskonałości. Można go zakupić w trzech odcieniach.

Korektor pod oczy to bardzo dobry sposób na pozbycie się pojawiających się na twarzy skutków nieprzespanej nocy, zmęczenia czy spędzania długiego czasu przed komputerem. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami, aby wybrać to, co najlepiej pasuje do danej karnacji.

Więcej o: