Stosowanie henny na brwi

Henna przeżywa obecnie swój renesans. Używa się jej do makijażu brwi, do farbowania włosów, a nawet do robienia tatuaży. Aby umiejętnie ją nakładać, trzeba przede wszystkim ćwiczyć albo po prostu udać się do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg zostanie wykonany w pełni profesjonalnie.

Jak wykonać hennę brwi?

Henna brwi to wymagający zabieg kosmetyczny. Jej stosowanie jest proste pod warunkiem, że już się tego próbowało. Za pierwszym razem, robiąc to samodzielnie, można wykonać nieco chybione kreski na brwiach. Na szczęście po jakimś czasie henna znika. Nawet najlepsza henna do brwi nie przyniesie efektów, jeśli nie będzie dobrze nałożona, dlatego warto poświęcić trochę czasu i poćwiczyć np. wykorzystując kakao.

Microblading może zastąpić codzienne malowanie brwi? Sprawdziłyśmy na sobie [TEST]

Aby dobrze przygotować się do zrobienia makijażu brwi tą metodą, potrzeba: płatków kosmetycznych, wody utlenionej, tłustego kremu, pędzelka, miseczki z ciepłą wodą, kieliszka, henny w proszku albo żelu, patyczka kosmetycznego.

Na sam początek trzeba wykonać dokładny demakijaż oczu. Następnie wymieszać hennę razem z wodą utlenioną aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Tonikem należy przemyć brwi, aby dokładnie je odtłuścić. Wokół brwi trzeba nałożyć tłusty krem, aby zabezpieczyć skórę przed ewentualnym przebarwieniem w nieodpowiednim miejscu. Następnie powinna nastąpić najważniejsza faza, czyli nakładanie henny. Powinno się to odbywać od strony nosa. Lepiej, aby nakładana linia była wąska, bo wtedy da się ją jeszcze uzupełnić. Teraz wystarczy odczekać ok. 10 minut i zmyć hennę płatkiem kosmetycznym.

Powtarzanie zabiegu może się odbywać co trzy tygodnie, a jeśli stosuje się delikatniejszą wersję – hennę w żelu – to nawet w odstępach tygodniowych. Trzeba pamiętać, aby nie podrażnić skóry, dlatego warto obserwować, jak się ona zachowuje w kontakcie z tą substancją.

Czy to się opłaca?

Henna brwi wykonywana jest w celach estetycznych. Jej działanie jest znane od czasu starożytnych cywilizacji. Warto wykonać taki zabieg, ponieważ dzięki niemu będzie można cieszyć się stałym makijażem brwi przez kilka tygodni, co sprawi, że nie trzeba będzie przy każdym wyjściu z domu wykonywać zabiegów kosmetycznych.

Henna brwi w salonie kosmetycznym to wydatek ok. 10 zł, a więc nie kosztuje zbyt dużo, aby się na niego nie skusić. Natomiast preparaty da samodzielnego jej wykonywania to koszt ok. 15 zł.

Chciała zażartować, okazało się, że zaczęła prawdziwy trend. Takich brwi jeszcze nie widzieliście

Dobór henny do koloru włosów

Aby właściwie dobrać kolor henny do swojego wyglądu, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na naturalny kolor włosów. Powinno się dobrać taki kolor henny, aby był on jak najbardziej zbliżony do tego, jaki mają włosy. Inaczej efekt będzie komiczny, a twarz będzie wyglądać sztucznie i karykaturalnie. Może być ewentualnie ciemniejszy, ale nigdy jaśniejszy! Henna brwi dla blondynek o bardzo jasnych włosach powinna być wykonana w kolorze jasny blond, natomiast dla tych z ciemniejszym blondem – jasny brąz. Dla brunetek natomiast sprawdzi się henna czarna.

Henna brwi może zdziałać cuda, wystarczy tylko umiejętnie nałożyć ją w odpowiednie miejsce. A jeśli któraś z pań jeszcze nigdy tego nie robiła, zawsze może skorzystać z usług kosmetyczki.

Więcej o: