Podkreślenie oczu - henna rzęs

Oczy to najpiękniejsza ozdoba, ale aby wyglądały jeszcze bardziej efektownie, dobrze jest im dopomóc, np. stosując właściwe kosmetyki. A jeśli kosmetyki nie spełniają oczekiwań albo po prostu nie chce się ich codziennie nakładać, to warto pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakim jest henna rzęs.

Co to za preparat?

Henna jest proszkiem powstałym z liści i łodyg lawsonii. To ta roślina odpowiada za intensywną barwę henny oraz długi czas działania. Piękne rzęsy przy użyciu henny są gwarantowane. Wystarczy tylko umieć odpowiednio ją nałożyć.

Myślisz, że sztuczne rzęsy są jednorazowe? Huda Beauty pokazuje, jak je szybko i łatwo wyczyścić

Pierwszy raz lepiej nie wykonywać zabiegu samodzielnie w domu, ponieważ wiąże się to z ryzykiem. Malowanie rzęs henną nie jest proste, a przynajmniej nie na samym początku przygody z nią. Dopiero kiedy się poćwiczy (można to zrobić np. na kakao), da się zobaczyć pozytywne rezultaty. Jeśli choćby odrobina przygotowanego specjalnego tuszu pobrudzi powiekę, to ślad pozostanie na kilka dni, jeśli nie tygodni.

Jak nałożyć hennę na rzęsy?

Farbowaniom rzęs henną musi poprzedzać odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w waciki kosmetyczne. Taki płatek należy nasączyć wazeliną i ułożyć na powiece. Dzięki temu można się ustrzec przed zabrudzeniem skóry. Do zastosowania można wybrać hennę w żelu (stosuje się ja łatwiej) albo hennę w proszku (tę trzeba rozmieszać z wodą utlenioną we właściwych proporcjach).

Następnie należy przygotować roztwór z henny i nałożyć go na rzęsy na całej ich długości. Henna na rzęsy powinna być nakładana powoli, bo tylko takie podejście gwarantuje rozprowadzenie jej po całej powierzchni. Po kilku minutach (w zależności od rezultatów, jakie się chce osiągnąć: im dłużej, tym ciemniejsze będą włoski), wystarczy zmyć substancję wodą i gotowe. 

Lepsza od tuszu

Do podkreślenia rzęs zwykle stosuje się tradycyjne cienie. Testuje się różne ich rodzaje, sprawdza działanie, uzupełnia zapasy. A można wybrać coś, co pozwoli przez dłuższy czas cieszyć się świetnym wyglądem bez konieczności troskania się o wykonywanie codziennego makijażu. Rzęsy po hennie wyglądają tak samo dobrze albo nawet jeszcze bardziej wyraziście niż po nałożeniu mascary.

Henna rzęs daje długotrwałe działanie. Efekt farbowania może się na nich utrzymać nawet do 4 tygodni. Kiedy kolor zblednie, zabieg można powtórzyć, ale koniecznie trzeba pamiętać, żeby nie odbywało się to częściej niż raz w miesiącu. Inaczej rzęsy staną się bardzo słabe i zaczną wypadać.

"2,5 godziny na zagęszczenie rzęs? Co wy tam robicie?!" Mistrzyni Polski w przedłużaniu rzęs: "To jubilerstwo"

W zwykłych drogeriach można się spotkać z różnymi kolorami tego preparatu. Henna do rzęs zwykle spotykana jest w kolorze czarnym albo brązowym. W gabinetach kosmetycznych natomiast korzysta się także z grafitowej i szarej. Wybiera się ją, dostosowując do koloru włosów, nie powinna być jaśniejsza niż włosy naturalne.

Henna rzęs to doskonały sposób na to, żeby cieszyć się doskonałym wyglądem i pięknym spojrzeniem bez konieczności poprawiania nawet przez miesiąc! Wystarczy się dobrze przygotować, aby uzyskać pozytywne efekty. A jeśli nie chce się tego robić samemu, zawsze można skorzystać z profesjonalnych usług kosmetyczki.

Więcej o: