Konturowanie - dobre rezultaty

Zmienianie rysów twarzy jest możliwe. Wystarczy tylko umiejętnie posługiwać się kosmetykami, aby osiągnąć nowy kształt i uwypuklić największe zalety. Profesjonalne konturowanie twarzy to dobry sposób na to, żeby uzyskać oczekiwane efekty.

Co to za metoda?

Konturowanie twarzy to uwypuklanie konturów, modelowanie. Wystarczą do tego kosmetyki zakupione w zwykłych drogeriach – ważne jednak, aby były one dobrane odpowiednio do charakteru cery, do karnacji, koloru włosów itd. Zestaw do konturowania twarzy to podkład, korektor, puder, rozświetlacz, bronzer. Użycie ich w odpowiedni sposób może sprawić, że twarz zostanie wyszczuplona, zaokrąglona itd. Trzeba pamiętać, że konturowanie twarzy nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalnych kosmetyczek – można je z takim samym powodzeniem wykonać w domu. Wystarczy tylko dobrze się do tego przygotować, poćwiczyć i oczywiście dobrać odpowiednie kosmetyki.

Konturowanie krok po kroku. Jak wymodelować twarz i nie wyglądać sztucznie?

Odpowiednie konturowanie twarzy da dobre efekty właściwie każdej kobiecej twarzy. To dość mocny makijaż, dlatego lepiej wygląda w przytłumionym świetle, a więc na przykład podczas wieczornej imprezy. W środku dnia może sprawiać wrażenie zbyt rzucającego się w oczy.

Trwały makijaż to nie tylko kolorowe kosmetyki. 4 rzeczy, o których zapominamy podczas malowania [PRZEGLĄD KOSMETYKÓW]

Konturowanie różnych rodzajów twarzy

Jak konturować twarz, aby osiągać najlepsze efekty? Na sam początek koniecznie trzeba stwierdzić, jaki kształt ma dana twarz. Wyróżnia się twarz kwadratową, owalną, podłużną, trójkątną. Na tej podstawie można przystąpić do odpowiednich dalszych kroków i odpowiednio ją zmieniać. Chodzi o to, że różne rodzaje twarzy konturuje się na różne sposoby. Na przykład konturowanie twarzy okrągłej jest stosunkowo proste. Brzegi twarzy się cieniuje, co pozwoli zminimalizować zaokrąglone linie. Trzeba też rozświetlić środek.

Inaczej w przypadku twarzy trójkątnej. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na wystające kości policzkowe oraz podbródek. Cieniowanie powinno obejmować zatem czoło i kości policzkowe, a rozświetlenie środek czoła i podbródek.

Tanie kosmetyki do konturowania. Zobacz, które zestawy nie zrujnują twojego portfela

Na twarzy prostokątnej trzeba zadbać o to, aby złagodzić jej rysy. Czoło cieniuje się tak, żeby miało owalny wygląd. 

Konturowanie twarzy bronzerem

Na sam początek trzeba ujednolicić kolor twarzy przy użyciu podkładu. Następnie powinno się delikatnie rozświetlić okolice oczu – można tu użyć korektora, ponieważ najlepiej nadaje się do ukrywania podkrążonych oczu, zasinień itd. Następnie nakłada się puder transparentny. Trzeba dokładnie pokryć całą twarz. Następny etap to wykorzystanie bronzera, który uwydatni kości policzkowe. Konieczne są płynne przejścia, aby nie powstał efekt maski. Aby dodać nieco świeżości do uzyskanego efektu, dobrze jest użyć różu. Na szczyty kości policzkowych nakłada się rozświetlacz, który umożliwia rozjaśnienie. Paleta do konturowania twarzy zawiera wszystko, co potrzebne, aby osiągnąć dobre rezultaty. 

Kosmetyki do konturowania twarzy pozwolą osiągnąć fantastyczne rezultaty, jeśli zostaną dobrze i umiejętnie wykorzystane. Nie trzeba decydować się na usługi kosmetyczki, choć zapewniałyby one prawdziwie profesjonalne wykonanie. Można wykonać takie makijaż samodzielnie w domu, wcześniej ćwicząc.

Więcej o: