Farby do włosów - szeroki wybór

Istnieją już chyba wszystkie kolory farb do włosów. Można próbować różnych rozwiązań kolorystycznych, aby dobrać dla siebie to, co pasuje najlepiej. A jeśli kobieta wciąż ma z tym problem dobrze, aby skorzystała z porad ekspertów w tej dziedzinie.

Jaki kolor wybrać?

Istnieje kilka zasad, dzięki którym można dobrać dla siebie odpowiedni kolor farby do włosów. Po pierwsze można sugerować się najbardziej atrakcyjnym kolorem w sezonie. Dzięki temu będzie można osiągnąć efekt, który pasuje do większości typów urody. Oczywiście nie jest to dobre wyjście w przypadku wszystkich osób, ponieważ nie każdy rodzaj urody wpasowuje się w utarte schematy.

Za zamkniętymi drzwiami łazienki. Sekrety urody kobiet

Po drugie, zastanawiając się, jakie kolory farb do włosów wybrać, trzeba pamiętać, że te zaprezentowane na opakowaniach produktów nie zawsze są równoznaczne z tymi, jakie się otrzyma po nałożeniu. Zwykle jest tak, że osiągnięty kolor okazuje się ciemniejszy niż na opakowaniu. Biorąc taką poprawkę, trzeba kupić farbę z zaprezentowanym jaśniejszym kolorem. Dodatkowym elementem, na który trzeba zważać, jest fakt, że kolor wyjdzie taki jak na opakowaniu (albo zbliżony), jeśli daną farbę nakłada się na naturalny kolor włosów. Zależy to od barwników, jakie znajdują się na włosach w danym momencie. Jeśli na włosach już znajduje się sztuczny barwnik, osiągnięcie wymarzonego koloru będzie bardziej złożonym procesem.

W przypadku, gdy włosy chce się przyciemnić na przykład do brązu, trzeba liczyć się z tym, że uzyskany efekt zaskoczy zielenią! Odpowiedzialny za to jest zielony pigment, znajdujący się w farbach tego rodzaju. Żeby taki kolor się nie pojawił, trzeba dodatkowo dobrać farbę w kolorze bordo, która zneutralizuje niechciane zielone refleksy.

Do kogo pasuje dany kolor?

Zimne kolory farb do włosów pasują do jasnej skóry. Osoba, która ma naturalnie ciemne włosy, będzie dobrze wyglądała w blondzie tylko pod warunkiem, że dobrze dobierze go do urody. Nie może być zbyt jasny, ponieważ będzie się gryzł z naturalnym wyglądem. I analogicznie ciepłe kolory farb do włosów są przeznaczone do osób posiadających ciepły typ urody. Naturalnie jasne włosy nie powinno się farbować ciepłymi kolorami.

Farbowane włosy - jak utrzymać ich kolor na dłużej (nawet latem)

Farbowanie siwych włosów

Zmorą wielu kobiet jest zbyt szybkie siwienie włosów. Jeśli teoretycznie powinny one mieć jeszcze świeży, młodzieńczy kolor, to warto je zafarbować, aby się wizualnie odmłodzić. Czasem też starsze panie, u których siwienie jest rzeczą naturalną, decydują się na zmianę koloru. Farbowanie siwych włosów po raz pierwszy wymaga wizyty w salonie fryzjerskim, gdzie otrzyma się fachową poradę w tym zakresie – fryzjer dobierze po prostu odpowiedni kolor farby do włosów. Najczęściej dobierane kolory na siwe włosy to brąz i czarny, ponieważ wyglądają one naturalnie. Jeśli użyje się rudego, to można otrzymać niezbyt dobrze wyglądający róż.

Mieszanie farb

Kolory farb do włosów można ze sobą mieszać, ale obowiązują tu pewne zasady. Przede wszystkim muszą to być farby pochodzące z tych samych firm. Nie miesza się ciepłego z zimnym, ale zimny można mieszać z neutralnym.

Więcej o: