Doczepiane rzęsy - zalety i pielęgnacja

Sztuczne rzęsy to ten element makijażu, który jest uwielbiany przez kobiety stawiające na oszczędność czasu oraz na rewelacyjny efekt. Doczepiane rzęsy dodają twarzy wiele uroku. Ich największym plusem jest fakt, że pozwalają mieć piękne rzęsy przez dłuższy czas bez konieczności codziennego nakładania mascary.

Zalety przedłużanych rzęs

Doczepiane rzęsy są bardzo dobrym pomysłem, jeśli chce się przez dłuższy czas cieszyć rewelacyjnym spojrzeniem, a jednocześnie zrezygnować z codziennego nakładania i zmywania makijażu. Wiele kobiet decyduje się na taki sposób, aby po prostu ułatwić sobie życie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy samo ich nałożenie. Koniecznie trzeba zadbać o ich pielęgnację, aby jak najdłużej utrzymały się na miejscu.

"2,5 godziny na zagęszczenie rzęs? Co wy tam robicie?!" Mistrzyni Polski w przedłużaniu rzęs: "To jubilerstwo"

Przedłużane rzęsy mają wiele zalet. Dzięki nim można stworzyć wrażenie, że oko jest bardziej otwarte, większe. Dzięki temu spojrzenie zyskuje na atrakcyjności. Nie sposób nie wspomnieć o dużej oszczędności czasu. To dlatego, że doczepiane rzęsy trzymają się na odpowiednim miejscu przez kilka tygodni. Poza tym sprawiają one, że wygląda się dużo lepiej. Istnieje kilka sposobów, np. doczepiane rzęsy 1 do 1 lub 2 do 1 – ten drugi sposób da naprawdę rewelacyjny efekt, dodając spojrzeniu uroku.

Jak dbać o doczepiane rzęsy?

Doczepiane rzęsy potrzebują przede wszystkim utwardzenia. To na sam początek. Przykleja się je do rzęs klejem, który musi się połączyć z powierzchnią, aby dobrze się trzymać. Z tego powodu od momentu przedłużenia do 48 godzin po nim nie należy rzęs moczyć, przebywać w wilgotnych pomieszczeniach (np. saunach), ponieważ klej nie zwiąże się z naturalnymi rzęsami, a to wpłynie na nietrwałość zabiegu. Nawet gorąca kąpiel sprawi, że efekt nie zostanie osiągnięty. Niezwiązany klej ulegnie uszkodzeniu, a doczepiane rzęsy się odczepią. Kiedy te 48 godzin minie, wówczas można przejść do naturalnego rytmu życia i do korzystania z gorących kąpieli, ale lepiej uważać, żeby rzęsy się nie zamoczyły.

Kolejną kwestią jest dbałość o higienę oczu. Lepiej nie narażać ich na zbyt długi kontakt z wodą, jednak istnieje konieczność przemywania tych okolic w celu pozbycia się codziennych zabrudzeń. Można to robić raz na dwa dni. Można skorzystać na przykład ze specjalnego szamponu w piance do mycia rzęs, który jest dostosowany bezpośrednio do zachowania higieny tych miejsc. W wielu przypadkach może się okazać, że trzeba będzie nieco zmienić swoje nawyki. Przykładem będzie tutaj mycie głowy. Zwykle jest tak, że piana z szamponu i woda obficie spływają po rzęsach. Jeśli ma się rzęsy doczepiane, to lepiej wymyślić nowy sposób na mycie głowy – taki, aby jak najmniej substancji spływało po oczach. Oprócz tego nie można używać tłustych kremów w okolicach oczu, ponieważ mogą one odlepić rzęsy. Dobrze też zadbać o pozycję spania – spanie na brzuchu może zniszczyć rzęsy.

Jak długo używasz otwartego pudru lub tuszu do rzęs? Dowiedz się, jaki termin ważności mają nasze ulubione kosmetyki!

Jeśli chodzi o doczepiane rzęsy, cena gra dużą rolę. Metoda 1 do 1 to koszt około 200 zł, a 2:1 to ok. 220 zł. Pojawia się też często pytanie, czy doczepiane rzęsy niszczą naturalne. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy nałoży się je nieumiejętnie.

Więcej o: