Co trzeba wiedzieć o dekoloryzacji włosów

Radykalna zmiana koloru włosów jest jednocześnie rewolucyjną metamorfozą wizerunkową. Najlepiej, aby była przeprowadzona w profesjonalnym salonie fryzjerskim, który zadba o ochronę włosa przed zniszczeniem jego struktury oraz zapewni pożądane efekty zabiegów. Przy dużej zmianie koloru włosów może być niezbędna ich dekoloryzacja. Na czym ona polega i ile kosztuje?

Co to jest dekoloryzacja włosów?

W zakresie usług salonu fryzjerskiego może leżeć dekoloryzacja włosów. Klientki, które nigdy nie poddawały się takim zabiegom, mogą zastanawiać się, co to znaczy i jaki jest jej cel tej usługi. Odpowiadamy, że dekoloryzacja włosów jest zabiegiem pozwalającym na usunięcie barwników zawartych w farbie nałożonej wcześniej na włosy. Do przeprowadzenia zabiegu dekoloryzacji włosów w domu lub w salonie fryzjerskim niezbędne jest wykorzystanie dekoloryzatora. To mieszanka rozjaśniaczy z oksydantami proszkowymi, połączona w różnych proporcjach, w zależności od koloru bazowego farby, jakiej chcemy się pozbyć z naszych włosów. 

7 faktów i mitów dotyczących włosów - wciąż w nie wierzysz?

Wpływ dekoloryzacji na strukturę włosa

Dekoloryzacja włosów w domu czy u fryzjera?

Wydaje się, że domowa dekoloryzacja włosów to właściwie nic skomplikowanego. Kupujemy w sklepie dekoloryzator i postępujemy zgodnie z instrukcją na ulotce czy na opakowaniu. Bardzo ważne jest, aby wcześniej sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na dekoloryzator i farbę. Wystarczy nałożyć niewielką ilość substancji na skórę i poczekać, czy w ciągu kilku czy kilkunastu godzin nie wystąpi reakcja alergiczna. 

Później można już przystąpić do zabiegu dekoloryzacji. Bez względu na to, czy jest to dekoloryzacja czarnych włosów czy dekoloryzacja rudych włosów, zawsze postępujemy tak samo. Rozrabiamy dekoloryzator i nakładamy go na włosy warstwowo, zaczynając od kucyka, a odrosty zostawić na sam koniec. Z końcówek włosów zawsze trudniej ściągnąć barwnik farby niż z wyższych ich partii. Po czasie wskazanym na ulotce należy dokładnie umyć włosy i wysuszyć je. Teoretycznie zabieg ten powinien skutkować uzyskaniem jednolitych włosów, bez niechcianego koloru. 

7 fryzur dzięki którym będziesz wyglądać młodziej

Jeśli włosy po dekoloryzacji nie są jednolite, farba zeszła z nich nierównomiernie lub w ogóle, należy powtórzyć cały zabieg. Uwaga! Włosy po dekoloryzacji nie będą zniszczone,  choć warto po dokonaniu ponownej koloryzacji zadbać o ich pielęgnację odżywkami i maskami przeznaczonymi do włosów suchych i zniszczonych. 

Po dekoloryzacji można nałożyć na włosy farbę, odczekać tyle, ile zasugerowano na opakowaniu farby, zmyć ją z włosów i gotowe. 

Jeśli domowa dekoloryzacja nie przyniosła oczekiwanych efektów, pozostaje nam już tylko wizyta w salonie fryzjerskim, gdzie zabieg ten zostanie wykonany przez profesjonalistów. 

Ile kosztuje dekoloryzacja włosów u fryzjera?

Jeśli nie chcemy ryzykować zniszczenia włosów i otrzymania nierównomiernego koloru po farbowaniu, powinniśmy sobie odpuścić dekoloryzację włosów w domu. Ile kosztuje dekoloryzacja włosów czarnych lub rudych w salonie fryzjerskim? W zależności od długości włosa zabieg ten może wymagać wydania od 80 do 160 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty położenia na włosy nowej farby, choć to można już wykonać w zaciszu domowym i zaoszczędzić.

Więcej o: