Żegnajcie niedoskonałości skóry twarzy!

Oczy zmęczone, szare, sińce pod oczami - wszystko to można schować, jeśli używa się odpowiedniej jakości kosmetyków. Podobnie jeśli chodzi o inne miejsca na twarzy, które nie są idealne. Zawsze można wykorzystać korektor do twarzy, przez co mankamenty urody zostaną szybko zatuszowane.

Dobry makijaż – dobry korektor do twarzy

Można powiedzieć, że dobry makijaż to ten, który ukrywa wszelkie niedoskonałości, a podkreśla to, co w twarzy jest piękne. Dlatego też wykorzystuje się podkłady, pudry itd. Jednak z niektórymi niedoskonałościami skóry sam podkład sobie nie poradzi. Wówczas trzeba wykorzystać taki rodzaj kosmetyku, który przysłuży się zatuszowaniu niedoskonałości cery i zamaskuje różne elementy skóry. Najlepszym wyborem będzie korektor do twarzy, którego struktura jest specjalnie przystosowana do tego, aby ukrywać to, co niechciane.

3 powody, dla których nigdy nie będziecie miały alabastrowej cery jak Koreanki

Rodzaje korektorów

Korektory w sztyfcie w zasadzie potrafią zakryć każdy rodzaj przebarwienia czy niedoskonałości. Mają zwykle gęstą konsystencję, co sprawia, że są bardzo skuteczne. Jednak z tym rodzajem korektora trzeba uważać, bo można trochę za dużo go nałożyć, przez co efekt nie będzie zbyt ładny. Dlatego też warto stosować do jego nakładania pędzelek, pozwalający w łatwy sposób rozprowadzić substancję na odpowiedniej powierzchni i w odpowiedniej ilości.

Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Zielony korektor do twarzy pozwoli ukryć krostki, ponieważ wpływa neutralizująco na ich czerwony kolor. Musi być umieszczony bezpośrednio na oczyszczonej skórze, a dopiero na niego nakłada się podkład i kolejne kosmetyki. Tylko takie zastosowanie sprawi, że efekt będzie właściwy.

Parszywa dziewiątka. To tym produktom możesz podziękować za zmarszczki, plamy wątrobowe, wypryski, szarą cerę i cellulit...

Żółty korektor do twarzy to doskonały sposób na przebarwienia. Pozwala on je zakryć dokładnie. Ważne, aby korektor rozprowadzić po konkretnym miejscu, a następnie rozetrzeć jego krawędzie.

Warto zwrócić uwagę też na to, jakie właściwości posiada dany kosmetyk tego rodzaju. Korektor do twarzy antybakteryjny jest zdecydowanie polecany, ponieważ ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Szczególnie sprawdzi się przy cerze z trądzikiem.

Polecane korektory do twarzy

Istnieją różne rodzaje korektorów. Każdy z nich ma taki sam cel, ale często różnią się właściwościami. Poniżej przedstawiono kilka propozycji dobrej jakości kosmetyków tego rodzaju.

Korektor do twarzy Rimmel Match Perfection jest rozświetlający. Jego zadaniem jest usuwanie przebarwień skóry w okolicach oczu, usuwanie oznak zmęczenia, a jednocześnie podczas stosowania go nie ma problemów z oddychaniem skóry.

Korektor do twarzy Inglot ma kremową konsystencję, można wybierać spośród wielu kolorów, dzięki czemu dobranie kosmetyku do własnych problemów skórnych będzie dokładne. Co więcej, odcień dostosowuje się bezpośrednio do koloru skóry. Np. korektor rozświetlający AMC rozświetla cienie pod oczami, a także niedoskonałości na całej skórze twarzy. Zawiera satynowo-perłowe pigmenty.

Dobranie właściwego rodzaju kosmetyków, w tym korektora do twarzy, to pewność, że makijaż zostanie wykonany w każdym szczególe. Zadba o ukrycie tego, czego nie powinno być widać i przysłuży się ładnemu wyglądowi twarzy.

Więcej o: