Co to jest henna?

Henna jest barwnikiem, którego używa się do malowania skóry, paznokci i włosów. Z pewnością każda kobieta niejednokrotnie słyszała o czymś takim jak henna brwi albo zastanawiała się, jak zrobić tatuaż z henny. Henna należy do bardzo popularnych środków stosowanych w kosmetologii, a jest w niej znana nie od dziś. Jej początki sięgają nawet starożytności.

Henna brwi – czy warto stosować?

Najpowszechniejszym zabiegiem stosowanym przez kobiety jest henna brwi. Można wykonać ją u kosmetyczki, ale zabieg jest na tyle prosty, że z łatwością można wykonać go w warunkach domowych. Henna do brwi dostępna jest w każdej drogerii. Na półce można znaleźć produkt w różnej formie – henna w żelu lub w proszku. Sama możesz decydować o intensywności efektu, poprzez wybór odcienia oraz czas, jaki przeznacza się na przytrzymanie nałożonej mikstury, w tym przypadku na brwiach. Stosuje się ją, by uatrakcyjnić wygląd twarzy, poprzez podkreślenie jej rysów. Co ciekawe, henna poprawia jakość włosów, w tym przypadku brwi, gdyż stanowi ochronną warstwę wzmacniającą i poprawiającą ich wygląd.

Chcesz zachować wspomnienia z podróży na zawsze? Zrób sobie tatuaż! Zobacz 15 ciekawych wzorów

Jak nałożyć hennę na brwi?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie wykonać demakijaż oczu. Następnym krokiem jest przygotowanie farby nadającej się do rozprowadzania. W zależności od wskazań na opakowaniu daną partię henny należy rozmieszać z wodą utlenioną, tak by konsystencja nie była zbyt rzadka. Skórę w najbliższej okolicy linii brwi smaruje się wazeliną lub kremem, ważne jednak, by nie natłuścić włosków brwi, henna bowiem nie pokrywa tłustych miejsc. Gotowa henna do brwi powinna być nakładana przy pomocy patyczka do uszu lub pędzelka. Nakładanie powinno rozpocząć się od środka, czyli bliżej nosa. Ważne, by nakładana henna na brwi nie zmieniała ich kształtu. Ruchy wykonywane powoli i delikatnie uniemożliwią pomyłkę. Preparat należy przytrzymać na brwiach do 10 minut. Czas przytrzymania decyduje o intensywności. Po upływie przeznaczonego czasu należy zmyć hennę, poprzez użycie nawilżonego wodą płatka kosmetycznego.

15 najlepszych przerobionych tatuaży. Ci ludzie już nie muszą wstydzić się swoich wzorów

Jak zrobić tatuaż z henny?

Tatuaż z henny jest kolejnym zabiegiem kosmetycznym, który chętnie stosowany jest przez kobiety. Co go wyróżnia? To, że nie jest stały i kiedy już się nie podoba, można go po prostu zmyć. Wybierając miejsce zrobienia tatuażu, należy zwrócić uwagę, że potliwość miejsca wykonania ma znaczenie w trwałości. Do wykonania zabiegu potrzebna będzie henna do tatuażu, woda utleniona, kalka z gotowym wzorem, który można odrysować na skórze oraz pędzelek lub patyczek do nałożenia preparatu. Skóra powinna być odtłuszczona, najlepiej przeprowadzonym wcześniej peelingiem. Tatuaże z henny tuż po wykonaniu nie powinny być wystawiane na działanie słońca, solarium, długiego kontaktu z wodą, a zanim wyschną nie powinny mieć styczności z odzieżą. NA koniec należy  nawilżyć skórę np. przy pomocy oliwki. 

Zdobienie ciała przy pomocy henny praktykowane jest od wielu pokoleń. Stosowane jest nie tylko do brwi, ale i do rzęs i włosów. Tatuaże stanowią świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają tatuażu trwałego.

Więcej o: