Z amoniakiem czy bez? - farby do włosów

Farba do włosów bez amoniaku to taki rodzaj preparatu, który cechuje się mniej inwazyjnym działaniem na strukturę włosa, delikatnością i przede wszystkim mniej niszczy włosy. Można powiedzieć, że stosowanie takiego rodzaju farb wiąże się z odpowiedzią na potrzeby z natury.

Amoniak ma swoje plusy

Nie bez powodu istnieją farby do włosów z amoniakiem. Jest on odpowiedzialny za szybkie wniknięcie w strukturę, ponieważ otwiera łuskę włosa.  Amoniak wchłania się do włosów i pozostaje tam przez jakieś 30 minut. Otwiera drogę pigmentowi, aby mógł dokładnie wniknąć. Kiedy już nie jest potrzebny, znika całkowicie. Dzięki niemu można skutecznie przygotować włosy na farbowanie.

Pastelowe włosy to hit tych wakacji. Która metoda farbowania jest najlepsza? [ZDJĘCIA]

Jednak jeśli ktoś chciałby spróbować farby, która nie wykorzystuje amoniaku do farbowania, zawsze może zapytać w sklepie kosmetycznym albo drogerii o farbę do włosów bez amoniaku. Dzięki niej możliwe jest równie efektywne pokrycie włosów nowym kolorem.

Bez użycia amoniaku

Ma jednak też dużo minusów. Przede wszystkim ma drażniący zapach, a w jego składzie znajdują się substancje szkodzące drogom oddechowym. Poza tym może nawet uczulić organizm. Sprawia, że po długim czasie stosowania włosy stają się słabsze, bardziej zniszczone albo rozdwojone. Dlatego też w wielu salonach fryzjerskich stosuje się farby do włosów bez amoniaku, aby zadbać o klienta w pełnym zakresie.

Szybki sposób na efektowną, ale prostą fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka

Są też dostępne w sklepach i drogeriach, dlatego można je kupić do samodzielnego wykonania koloryzacji. Pomagają zadbać o włosy, ponieważ nie działają na nie drażniąco. Nie pozostawiają ich słabych, zniszczonych ani przesuszonych. Oczywiście kryją one tak samo dobrze jak farby z amoniakiem, ponieważ zawierają inne, zamienne i mniej szkodliwe substancje. Dlatego też wydaje się oczywiste, że wybierając spośród tych dwóch rodzajów, lepiej postawić na te bez amoniaku.

Przykłady dobrych farb bez amoniaku

Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku to np. Farba Renee Blanche H-Zone OPTION, zawierająca olejek arganowy, masło shea, wosk pszczeli, proteiny pszenicy, olejek brzoskwiniowy. Nie tylko idealnie kryje, ale też zostawia włosy odżywione i lśniące; farba do włosów bez amoniaku Loreal Inoa Supreme, świetnie nadająca się do krycia kolorem siwych włosów, ma taką formułę, która sprawia, że warstwa ochronna lipidowa zostaje zatrzymana, a pigmenty nie niszczą struktury włosa, można wybierać spośród 15 odcieni; farba do włosów Wella COLOR TOUCH PLUS, dająca żywe kolory, pozwala uzyskać jak najbardziej naturalny efekt koloryzacji, co przejawia się blaskiem i dużym odżywieniem; farba Matrix Color Sync posiada kompleks odżywczo-regenerujący z ceramidami, pozwala na przywracanie równowagi włosom porowatym, nadaje im wytrzymałość, sprawdza się do pokrywania siwych włosów. 

Szok! Czego nie robi się dla urody?

Istnieją różne rodzaje farb do włosów. Jak wiadomo, często oddziałują one negatywnie na strukturę włosów, niszcząc je, czyniąc suchymi i z rozdwajającymi się końcówkami. Warto poznać inny niż tradycyjny środek, jakim jest farba do włosów bez amoniaku, która działa mniej inwazyjnie.

Więcej o: